Respawn.pl

Siuhy musiał uznać wyższość Neo – FaZe zagra w finale BLAST Premier Finals!

Autor: Maks Bartosik
FaZe karrigan rain Neo

Za nami pierwszy półfinał BLAST Premier World Finals 2023. Siuhy i jego MOUZ podejmowało w nim FaZe trenowane przez Neo!

Pora na półfinały BLAST Premier World Finals 2023! Zaczęliśmy z grubej rury, bowiem od starcia polskiego talentu z polską legendą – Siuhy vs Neo. A dla niezorientowanych – MOUZ kontra FaZe. Jedno było przed tym meczem pewne – do finału na pewno awansuje drużyna z Polakiem w składzie.

Mirage (pick MOUZ)

Spotkanie rozpoczęło się na wybranym przez MOUZ Mirage. Lepiej w mecz weszli jednak gracze FaZe, którzy wyszli na prowadzenie 4:0 po stronie antyterrorystów. Siuhy i spółka zdołali jednak zmniejszyć straty, by finalnie w końcówce pierwszej połowy doprowadzić do remisu 6:6.

Po zmianie stron FaZe ponownie lepiej rozpoczęło, zgarniając dwie pierwsze rundy i odskakując na dwa punkty. MOUZ jednak już po pierwszym fullu zaczęło grać jak z nut i wygrało pięć rund z rzędu, wychodząc na prowadzenie 11:8. Wtedy przebudziło się FaZe, które jak już się rozkręciło, to nie było co zbierać. Podopieczni Neo zgarnęli 5 punktów z rzędu i finalnie wygrali mapę rywali wynikiem 13:11.

Overpass (pick FaZe)

Drugą mapą tego pojedynku był Overpass, wybrany przez FaZe. Podopieczni Neo ponownie lepiej weszli w mecz, wychodząc na prowadzenie 3:0 po stronie terrorystów. MOUZ jednak było gotowe z odpowiedzią i po chwili to Siuhy i spółka prowadzili 4:3, jednak końcówka pierwszej połowy należała już do FaZe. Do przerwy to ekipa Karrigana prowadziła 7:5 i była bliżej końcowego triumfu.

A początkiem drugiej połowy tylko się do niego przybliżyli. FaZe szybko zdobyło cztery punkty i powiększyło prowadzenie do wyniku 11:5 i wydawało się, że już nic nie odbierze im wygranej. Wtedy jednak MOUZ zerwało się do walki i starało się wrócić do spotkania, doprowadzając nawet do wyniku 11:12. Niestety dla Siuhego i spółki, ostatnią rundę zgarnęło FaZe, które wygrało 13:11 i to oni zagrają w wielkim finale.

Neo i FaZe czekają na rywala w finale!

A w tym podopieczni Neo będą czekać na wygranego meczu pomiędzy Natus Vincere i Vitality. Z kolei MOUZ za zajęcie 3-4 miejsca otrzyma 85 tysięcy dolarów nagrody.

Polską transmisję światowych finałów BLAST Premier realizuje zespół GX Studio (Fantasyexpo) i wraz partnerami – logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki zapraszają na dużą dawkę emocji związanych z najlepszym Counter-Strike 2 na świecie. Transmisję w języku polskim można oglądać na kanale Twitch – Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Natomiast relacje i najnowsze wyniki z BLAST Premier World Final można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!