Respawn.pl

Siuhy o krok od play-offów Majora! GamerLegion pokonuje Fnatic

Autor: Maks Bartosik
GamerLegion

Za nami dwa pierwsze spotkania drugiego dnia fazy legend na paryskim Majorze. Natus Vincere podejmowało Ninjas In Pyjamas, a Siuhy i jego GamerLegion mierzyło się z Fnatic.

GamerLegion – Fnatic

Siuhy i spółka swój mecz przeciwko Fnatic rozgrywali na Overpassie, którego GamerLegion rozpoczynało w ataku. Początek należał jednak do Fnatic, które wyszło na prowadzenie 4:0, aczkolwiek po kolejnych czterech rundach mieliśmy już remis. Wyrównany obraz gry utrzymał się do końca pierwszej części, po której minimalnie lepsi byli gracze GL, którzy prowadzili 8:7.

Po zmianie stron ponownie lepszy start zanotowało Fnatic, które zgarnęło dwie rundy i wyszło na prowadzenie 9:8. Od tamtego momentu to jednak formacja dowodzona przez Polaka złapała swój rytm i przejęła inicjatywę w spotkaniu, bez większych problemów rozprawiając się z ofensywą Krimza i spółki. GamerLegion pozwoliło Fnatic na ugranie jeszcze tylko dwóch rund i szybko zakończyło spotkanie wygrywając 16:11. Oznacza to, że Siuhy i spółka jutro zagrają o awans do play-offów Blast.TV Major Paris 2023!

Natus Vincere – Ninjas In Pyjamas

Mecz pomiędzy Natus Vincere i Ninjas In Pyjamas również rozegrano na Overpassie. Ukraińska formacja, która rozpoczynała po stronie atakującej, od samego początku przeważała nad zespołem dowodzonym przez Aleksiba, czego dowodem było prowadzenie 6:0 na start meczu. Dopiero w siódmej rundzie doszło do przełamania NIP, które zgarnęło trzy rundy z rzędu. NAVI odpowiedziało na tym dorzuceniem na swoje konto kolejnych pięciu punktów, na co NIP wygrało ostatnią rundę pierwszej połowy i do przerwy S1mple i spółka prowadzili 11:4.

Po zmianie stron i przejściu do defensywy, NIP starało się nawiązać kontakt z NAVI i zaczęło od zgarnięcia pierwszych trzech rund. Potem jednak do głosu ponownie doszli podopieczni B1ad3, którzy szybko zapewnili sobie siedem punktów meczowych przy wyniku 15:8. NIP zdołało wybronić tylko jeden z nich i po chwili Natus Vincere cieszyło się z wygranej 16:9.

Relację z BLAST Paris Major znajdziecie tutaj.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Komentatorzy MajorPartnerami polskiej transmisji z Majora w Paryżu są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje z Majora skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych komentatorów w tym między innymi: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec czy Piotr Dumanowski, znany komentator sportowy. Ponadto transmisja na kanale Piotra Skowyrskiego zostanie wzbogacona o analizę w której zobaczymy między innymi Kubę “KubiK” Kubiaka, Janusza “Snax” Pogorzelskiego, Dominika ‘Gruby’ Świderskiego. czy Michalinę “Młoda” Chudzińską.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.