Respawn.pl

SIUHY W FINALE MAJORA! GamerLegion i Vitality z AWANSEM

Autor: Krzysztof Sarna

Wielkie sobotnie granie i zarazem wyłanianie dwóch najlepszych drużyn świata w Paryżu mamy już za sobą! Do wielkiego finału BLAST.tv Paris Major awansowało GamerLegion oraz Team Vitality. To wielki moment również dla polskiego CS-a, ponieważ o tytuł powalczy Polak!

Czy jeszcze przed startem zawodów ktokolwiek by pomyślał, że ujrzymy w finale GamerLegion? Z pewnością nie. O ile można było stawiać na Vitality, wręcz od początku na równi z Heroic był to faworyt do triumfu, tak GL dokonało niesamowitej sensacji, pokonując w sobotnim finale właśnie Duńczyków. Kamil “siuhy” Szkaradek i jego koledzy już jutro staną przed niepowtarzalną szansą.

W pełną serię obfitowała konfrontacja z udziałem Heroic i GamerLegion. Wydawać by się mogło po pierwszej arenie, że przecież wszystko przebiega zgodnie z planem, bowiem Heroic objęło prowadzenie w całej potyczce dzięki wygranej na Ancient, który jednocześnie był wyborem GL. Z perspektywy przebiegu całych zawodów nie da się jednak nie zgodzić ze stwierdzeniem, że zespół ze Skandynawii przegrał je na następnej lokacji, wybranym przez siebie Inferno. Co prawda wymiany były bardzo zacięte, co potwierdzają stany 12:12 czy 12:15 i zbliżenie się na 14:15, ale na późniejszym Mirage’u Martin “stavn” Lund i spółka nie mieli już kompletnie czego szukać, bo ulegli do sześciu. Tym samym wielka niespodzianka stała się faktem.

GamerLegion 2:1 Heroic – Ancient 13:16, Inferno 16:14, Mirage 16:6

Była nawet szansa na finał z udziałem Polaków po obu stronach, ale Apeks uległo Teamowi Vitality. W tej sytuacji mowy o przypadku nie ma, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę, ile jeszcze przed startem imprezy w Paryżu mówiło się o możliwym podniesieniu pucharu właśnie przez “Pszczoły”. Co by jednak nie mówić, postawa podopiecznych Jakuba “kubena” Gurczyńskiego w tym półfinale była bardzo dobra, ponieważ na wybranym przez siebie Vertigo ulegli dopiero po komplecie odsłon. Co więcej, przegrywali oni 9:14, by zmniejszyć straty do jednego punkcika (14:15) i walczyć do samego końca o dogrywkę. W decydującej odsłonie to organizacja z Francji była górą. Vertigo także mogło podobać się kibicom, chociaż Apeks musiało gonić. W drugiej części udało się jeszcze remisować 10:10 czy tracić jedno oczko (12:13), ale na tym się skończyło, ponieważ Vitality wjechało do niedzielnego finału.

Team Vitality 2:0 Apeks – Mirage 16:14, Vertigo 16:12

Relację z BLAST Paris Major znajdziecie tutaj.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu można oglądać na kanale Piotra “Izak” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

BLAST.TV Paris Major

Partnerami polskiej transmisji z Majora w Paryżu są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje z Majora skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych komentatorów w tym między innymi: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec czy Piotr Dumanowski, znany komentator sportowy. Ponadto transmisja na kanale Piotra Skowyrskiego zostanie wzbogacona o analizę w której zobaczymy między innymi Kubę “KubiK” Kubiaka, Janusza “Snax” Pogorzelskiego, Dominika ‘Gruby’ Świderskiego. czy Michalinę “Młoda” Chudzińską.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.