Respawn.pl

siuhy z kolejną ofertą! Polak przywdzieje trykot MOUZ?

Autor: Marcin Kapusta
siuhy

Po spektakularnym poprowadzeniu Teamu GamerLegion do finału Majora, Kamil “siuhy” Szkaradek stał się łakomym kąskiem na arenie międzynarodowej!

Team GamerLegion okazał się czarnym koniem ostatniego Majora w historii CS:GO. Międzynarodowy kolektyw prowadzony przez Kamila “siuhego” Szkaradka sensacyjnie dotarł do finału paryskich zmagań, w którym lepsi okazali się zawodnicy Vitality. Niemniej po spektakularnym biegu polski IGL zyskał szerszą aprobatę na międzynarodowej scenie. Pod koniec maja w kuluarach krążyły nawet doniesienia, że znalazł się w kręgu zainteresowań G2 Esports jako potencjalny następca Rasmusa “HooXiego” Nielsena.

Najnowszy raport renomowanego dziennikarza Luisa Miry z Dexerto sugeruje, że Polak jest bliski dołączenia do byłego pracodawcy – MOUZ. Według jego źródeł, negocjacje pomiędzy obiema stronami są na zaawansowanym poziomie, a transfer ma niebawem zostać sfinalizowany. Miałby on przejąć rolę lidera od Christophera “dextera” Nonga. Tym samym angaż w głównym składzie MOUZ otrzymałby już czwarty gracz z byłej akademii NXT, która okazała się wielkim sukcesem. Młodzi adepci zdominowali przecież cykl rozgrywek WePlay! Academy League, aż czterokrotnie wznosząc w górę puchar. W szczytowym momencie plasowali się wyżej w światowym rankingu HLTV niż nominalna piątka MOUZ.

Obecnie wkraczamy w okres wakacyjny, a co za tym idzie światowa czołówka sceny CS:GO udaje się na urlop letni. Niemniej jest to czas podsumowań i potencjalnych decyzji o ruchach kadrowych. Zeszłoroczna przerwa wakacyjna pokazała, że nawet czołowe kluby stawiają na zmiany.

Jeżeli plotki potwierdzą się, skład MOUZ będzie wyglądał następująco:

  • Slovakia David “frozen” Cernansky
  • Israel Dorian “xertioN” Berman
  • Hungary Adam “torzsi” Torzsas
  • Germany Jon “JDC” de Castro
  • Poland Kamil “siuhy” Szkaradek
  • Denmark Dennis “sycrone” Nielsen (trener)