Respawn.pl

MOUZ awansuje na PGL CS2 Copenhagen Major 2024! siuhy i jego zespół pokonują Spirit do zera

Autor: Filip Woszczek

Mimo świetnej formy zespołu Spirit na przestrzeni ostatnich spotkań, zawodnicy MOUZ zdołali pokonać ich już po dwóch mapach. Wygrana w tym spotkaniu oznacza, że Kamil “siuhy” Szkaradek melduje się z bilansem 3-0, awansując na Major w Kopenhadze.

MOUZ z wytrwałością godną podziwu

Ekipa MOUZ zdecydowała się wybrać Vertigo jako pierwszą mapę. Zaliczyli tam dobry start w ofensywie, szybko powiększając przewagę nad rywalem (5:2). Gdy nastepowała zmiana stron, zawodnicy Spirit dogonili nieco wynik, ale to drużyna Polaka nadal była na prowadzeniu (7:5). Początek drugiej połowy dał wyrównanie dla zawodników z regionu CIS, aczkolwiek to MOUZ przez większość czasu dominowało w obronie, dzięki czemu zagwarantowali sobie pierwszy punkt w tym Best of 3.

Dla odmiany to Spirit rozpoczęło w pozytywnej atmosferze na Mirage, szybko zdobywając 4 rundy w ataku (4:1). Wszystko jednak posypało się dla Danila “donk” Kryshkovetsa, z uwagi na co raz więcej rund zdobywanych przez myszy. Koniec końców, zespół pod dowództwem Kamila “siuhy” Szkaradka ponownie zakończył połowę na prowadzeniu (8:4). Nie oznaczało to jeszcze końca spotkania, ponieważ Spirit prędko wróciło do tego meczu, będąc już tylko 2 rundy od wygranej mapy (4:8 -> 11:9). Kiedy wydawało się, że można przygotowywać się już na decydującą mapę, MOUZ zaskoczyło w ofensywie i 4 ostatnie rundy padły ich łupem.

Spirit spirit 02 mouz MOUZ
Vertigo 10:13, Mirage 11:13

Mimo dobrego startu od drużyny Petera “dupreeh” Rasmussena, to przeciwnik zaczął łapać co raz więcej wiatru w żagle, wyprzedzając w obronie. Przy zmianie stron, PERA mogło pochwalić się 7 zdobytymi punktami. Ich sukcesom nie było końca, ponieważ wraz z wygraną pistoletówką, pokusili się także o kilka kolejnych rund,  będąc już tylko jeden krok od zwycięstwa na Anubis (7:5 -> 12:6). Pod koniec pojedynku na tej mapie zrobiło się gorąco, gdy Preasy mogło doprowadzić do dogrywki. Zespół Brajana “DGL” Lemechy mógł jednak odetchnąć z ulgą, ponieważ to do nich trafił ostatni punkt.

Odwrócenie ról nastąpiło na Vertigo wybranym przez Duńczyków. Mogli oni potencjalnie zdominować całą połówkę, ale zakończyło się na optymistycznym 7:5. Rywal próbował wyrównać wynik po wygraniu pistoletówki, lecz Preasy nie pozwoliło na to w żadnym momencie meczu.

Nuke okazał się bardzo dobrą mapą dla duńskiej formacji, która nie pozwalała na zbyt wiele, grając po stronie defensywnej. Zawodnicy PERA zdołali odpowiedzieć, ale dopiero w ostatniej rundzie tej połowy, co oznaczało wynik 1 do 11 przed przerwą. Nic nie wskazywało na to, aby później stan rzeczy miał się zmienić, więc to Preasy mogło za chwilę cieszyć się ze zwycięstwa w tym spotkaniu.

PERA pera 12 Preasy Preasy
Anubis 13:11, Vertigo 7:13, Nuke 1:13

Transmisję z polskim komentarzem można obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch oraz Youtube. Po więcej informacji o rozgrywkach na PGL Major Copenhagen 2024 Europe RMR B zapraszamy do dedykowanej relacji. Transmisja z polskim komentarzem najlepszych europejskich drużyn w turnieju kwalifikacyjnym do pierwszego Majora w CS 2 wspierana jest przez: logitech G, adidas, AMD, KFC, LV BET, Grześki, eobuwie, Modivo oraz Quersus. Swój pierwszych ruch w kierunku świata esportu stawia marka INEA. Transmisja realizowana jest przez GX Studio, a patronat medialny objął serwis Respawn.pl.