Respawn.pl

SK Gaming zagra w półfinale z Virtus.pro

Autor: Sergiusz Lelakowski

Niekwestionowany faworyt tego spotkania, czyli SK Gaming, nie bez problemów poradził sobie z zespołem Flipsid3 Tactics. Zwycięzcy zagrają jutro z Virtus.pro.

Co ciekawe, obie drużyny grały ze sobą na bootcampie, a więc niejako SK Gaming przygotowało Flipsid3 do gry przeciwko sobie.

Mecz rozpoczął się na mapie de_mirage. Wygrana pistoletówka przez SK jeszcze nie zapowiadała ich dominacji na tej mapie, a jednak do końca pierwszej połowy było 12:3 dla tego zespołu. Dzięki perfekcyjnie rozmieszczonym zawodnikom, a także sprawdzaniu niemal każdej miejscówki. PO zmianie stron Flipsid3 powalczyło, pomimo przegranej pistoletówki, lecz finalnie musiało ulec swojemu przeciwnikowi, przegrywając tę odsłonę 7:16.

Na drugiej mapie, de_nuke Markeloff i spółka radzili sobie już lepiej. Po stronie terrorystów doprowadzili do niezłej przewagi, bowiem w pewnym momencie wygrywali już. Potem nastąpiło przebudzenie SK Gaming i do końca pierwszej połowy wyszli na prowadzenie 6:9. Po zmianie stron rozegrali niezłą pierwszą rundę, jak również dwie następne. Na szczęście Flipsid3 zaczęło odrabiać na anty-eko – mówiąc “na szczęście” mam na myśli, że to świetne spotkanie mogło nadal trwać. I trwało – ekipa Markeloffa wyrównała z SK Gaming 15-15 i zmusiła ich do grania dogrywki.

Dogrywkę gracze Flipsid3 po prostu oddali. Po stronie CT rzucali się na przeciwnika, kiedy ci wchodzili dwójkami. Ostatni frag pierwszej rundy powinien należeć do WorldEdita, ale Rosjanin wyrzucił AWP i rzucił się z pistoletem na gracza SK. Potem było równie pechowo, gdzie we dwójkę rozbrajali bombę bez defuse’a, ostatecznie dając się sfragować coldzera. Po zmianie stron pozostali w grze, zdobywając dwa punkty i resetując fundusze drużyny Fallena. Nie przeszkodziło to SK w zmotywowaniu się i domknięciu mapy Nuke z wynikiem 19:17, co razem dało im 2:0.

Jutrzejszy półfinał z Virtus.pro rozpocznie się o godzinie 15:00, a już teraz zapraszamy Was na mecz Natus Vincere vs. Liquid!

Dziś przed nami jeszcze dwa spotkania ćwierćfinałowe.
Stream angielski: TUTAJ
Stream polski: TUTAJ

Wszystkie informacje dotyczące ESL One Cologne 2016, o grupach, rozpisce, a także o samych szczegółach znajdziecie klikając w ten link.