SK Gaming zwycięzcą ESL One Cologne 2016!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Pierwszy raz w historii w finale majora spotkały się dwie drużyny z Ameryki. Mistrz mógł być tylko jeden. SK Gaming obroniło tytułu uzyskany podczas MLG Columbus, wygrywając ESL One Cologne 2016!

Finał ESL One Cologne 2016 rozpoczął się na wybranej przez SK Gaming mapie Train. Wygrali oni “pistoletówkę” po stronie terrorystów, lecz już na anty-eko Liquid zaczęło odrabiać straty. Do przerwy byliśmy świadkami całkiem wyrównanego spotkania, a na tablicy wyników było 7:8. Amerykanom kompletnie nie poszło po stronie terrorystów, po której zdobyli ani jednej rundy, a ich przeciwnicy raz za razem niszczyli ich ekonomię. “Pociąg” odjechał w stronę Brazylijczyków z SK razem z wynikiem 16-7. Nadszedł czas na wybraną przez Liquid mapę Cobblestone.

“Pistoletówka” po stronie terro im się udała. Niestety, Brazylijczycy zresetowali ich fundusze chwilę później, bo już w trzeciej rundzie i szybko objęli prowadzenie. Przepaść punktowa pomiędzy obiema formacjami rosła. To była gra dwóch snajperów – coldzera to absolutna klasa światowa, a dzięki jdm64, Liquid było w stanie chociaż trochę odegrać się swojemu rywalowi. Do przerwy gracze Liquid przegrywali zatem 5-10.

Po zmianie stron faworyci Majora kontynuowali swoją dominację. Wygrali “pistoletówkę”, a także następne rundy. Ostatnie anty-eko wyglądało fenomenalnie – Nitr0 najpierw zanożował TACO, by potem spalić fnxa i samemu zginąć. Zostało 1v1 i niewiele czasu. SK obiło ELIGE’a i było już 13-5. Amerykanom udało się zdobyć jeszcze jedną rundę, ale SK szybko odpowiedziało tym samym, zamykając mapę Cobblestone 16-6, odbierając im fundusze oraz szansę na mistrzowski tytuł.

Drugi raz z rzędu, SK Gaming w składzie Fallen, TACO, Coldzera, fer i fnx zdobyło tytuł Mistrzów Świata CS:GO, wygrywając Major ESL One Cologne 2016. Świetny turniej Brazylijczyków, serdeczne gratulacje!