Respawn.pl

SKANDAL! Zawodnik Mistrzostw Świata podejrzany o ustawianie meczów

Autor: Krzysztof Sarna

Dopiero co kilka dni temu rozpoczęły się najważniejsze zmagania sezonu w League of Legends, a więc Worldsy. Jednak już mamy wielki skandal, a ten związany jest z niejakim ustawianiem meczów. Chodzi tu o Chiena “Maoana” Mao-Ana, który miał być powiązany z hazardem. Przez to też zawodnik ten został zawieszony do końca turnieju przez samo Riot Games. 

Trzeba przyznać, że ‘afera’ jest złożona. Maoan bezpośrednio nie był związany z żadnym z bukmacherów czy też innymi organizacjami hazardowymi. Zawodnik Beyond Gaming potajemnie informował swojego przyjaciela, jakich bohaterów będzie wybierał w drafcie. Doskonale przecież wiemy, że istnieją zakłady, w których można obstawić na to, jaki champion zostanie wyselekcjonowany. 

Twórcy gry zebrali już dowody i wszczęli śledztwo w tej sprawie. Maoan został z kolei zawieszony do końca trwania Worldsów, a to rodzi spory problem dla Beyond Gaming. Oczywiście, drużyna ma rezerwowego zawodnika, którego może wystawić. Jednak przeszkodą jest to, że na ławce znajdował się Hsieh “PK” Yu-Ting. Zawodnik ten rywalizuje jednak na górnej alei, a Mao-An rywalizował przecież na midzie. 

Czasu na namyślenie się cała formacja nie ma za wiele. Już dziś przyjdzie jej rozegrać spotkanie z Hanwha Life Esports. Początek tego starcia zaplanowano na godzinę 13:00.