Respawn.pl

Skiny i naklejki z CS:GO podrożały! Niektóre nawet o 100% w jeden dzień

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO

Rynek przedmiotów z CS:GO w ostatnich dniach jest bardzo niespokojny, przez co ceny skinów, ale i naklejek gwałtownie wzrosły. Powodów tego może być wiele, ale zdecydowanie jeden wyróżnia się najbardziej. 

Skiny, naklejki, ogólnie elementy kosmetyczne to dla wielu milionowy biznes. Natomiast gracze także w ostatnich dniach przecierają oczy ze zdumienia, bowiem ceny na rynku Steam gwałtownie wzrosły, jeszcze przed oficjalną informację o Counter-Strike 2.

Skiny i naklejki CS:GO mocno w górę

Sprawa ma się na tyle ciekawie, że większość elementów kosmetycznych do CS:GO rozpoczęła gwałtowny wzrost cen 21 marca, czyli dzień przed oficjalnym ogłoszeniem Counter-Strike 2. O ponad złotówkę w dobę podrożał między inny Desert Eagle | Opanowanie spustu, czyli fioletowy skin. Natomiast niektóre noże podrożały o kilkaset złotych w przeciągu dwudziestu czterech godzin, co nie wyglądało naturalnie.

eagle

Sprawa ma się jeszcze ciekawe w przypadku naklejek

Zdecydowane wzrosty cen gracze ujrzeli na naklejkach związanych głównie z Majorem w Antwerpii, który odbył się w 2022 roku. Przykładowo, różowa naklejka Heroic w ciągu 24 godzin wzrosła z 2 złote i 90 groszy do nawet ponad pięciu złotych.

heroic

Jeszcze ciekawiej zachowała się holograficzna wersja TyLoo z turnieju RMR z 2020 roku. Tutaj skok cenowy licząc do 21 marca wynosi ponad sto procent, bowiem naklejkę w pewnym momencie można było zakupić po 4,30, a aktualnie nie znajdziemy tańszej niż 10 złotych.

tyloo

Counter-Strike 2 powodem wzrostów cen? Tak i nie

Ciężko odkryć jeden powód, dlaczego ceny skinów i naklejek, głównie o tych wyższych jakościach gwałtownie wzrosły. Na pewno jedną z przyczyn jest ogłoszenie nowej wersji Counter-Strike 2, ale także różne wieści dobiegające ze świata. Naklejka Heroic faktycznie mogła wzrosnąć z powodów rzekomych problemów finansowych organizacji, która potrzebuje większego dofinansowania od inwestorów, aby móc wciąż funkcjonować. Jeżeli macie nieco wolnej gotówki, być może inwestycja w naklejki, szczególnie o tych wyższych jakościach może dosyć szybko się obrócić w fajny zysk. Nie jest to jednak porada inwestycyjna.