Respawn.pl

Skład fnatic coraz bardziej się klaruje. Organizacja podpisała kontrakt z nowym zawodnikiem

Autor: Aleksander Kurcoń
Complexity

Skład fnatic jest już prawie w komplecie. Przynajmniej tymczasowo. Do drużyny dołączył bowiem Valentin “poizon” Vasilev, który występował w pomarańczowo-czarnych barwach od dłuższego czasu.

Koniec tułaczki bułgarskiego snajpera. Vasilev od października nie był związany z żadnym zespołem, po tym jak odszedł z Complexity. 23-latek wraca jednak na salony, podpisując kontrakt z fnatic.

Tak naprawdę kontrakt dla poizona był tylko formalnością. Zawodnik występował we fnatic od dłuższego czasu, brał udział w kwalifikacjach do PGL Major Antwerp 2022 Europe RMR, a także rozegrał fazę grupową ESL Pro League Season 15 i brytyjskie kwalifikacje do FantasyExpo Champions Spring 2022. Można powiedzieć, że wszystkie turnieje zakończyły się sukcesem, bowiem fnatic przeszło do kolejnych etapów rozgrywek.

Nie dziwi więc, że organizacja zdecydowała się zakontraktować poizona. Ostatnie wyniki sugerowały bowiem, że obecny skład zmierza w dobrym kierunku. Oprócz poizona organizacja ogłosiła kolejnego gracza – Peppe “Peppzor” Boraka, który na razie będzie stand-inem, przynajmniej na kilka następnych miesięcy. Obaj zawodnicy zastąpili we fnatic Owena “smooya” Butterfielda i Ludviga “Brollan” Brolina. Pierwszy odszedł od drużyny, a drugi został sprzedany do NIP-u.

Przed nowym składem fnatic czeka kilka ważnych turniejów. Przede wszystkim mowa o PGL Major Antwerp 2022 Europe RMR A, czyli przepustce na wiosennego Majora. Ponadto zawodnicy zagrają na FantasyExpo EU Champions Spring 2022, a to z kolei droga do BLAST Premier Spring Showdown 2022.

Skład fnatic:

  • mini flag icon of United Kingdom Alex “⁠ALEX⁠” McMeekin
  • mini flag icon of United Kingdom William “⁠mezii⁠” Merriman
  • mini flag icon of Sweden Freddy “⁠KRIMZ⁠” Johansson
  • mini flag icon of Bulgaria Valentin “⁠poizon⁠” Vasilev
  • mini flag icon of Sweden Peppe “⁠Peppzor⁠” Borak (stand-in)
  • mini flag icon of United Kingdom Jamie “⁠keita⁠” Hall (trener)