Respawn.pl

Strona główna » Skład GODSENT zdekompletowany! felps na ławce rezerwowej

Skład GODSENT zdekompletowany! felps na ławce rezerwowej

Autor: Marcin Kapusta

Problemy João “felpsa” Vasconcellosa i tragiczne wejście GODSENT w 2022 rok to czynniki, które doprowadziły do zmiany kadrowej!

GODSENT od początku roku borykało się z ogromnym niedostatkiem formy. Brazylijska formacja nie zdołała awansować na amerykański turniej RMR, a także poniosła blamaż w Intel Extreme Masters Katowice 2022, zajmując odległą 17/20. lokatę. Krótko po tych występach João “felps” Vasconcellos przeszedł na ławkę rezerwową GODSENT z powodu problemów natury zdrowotnej. Tym samym jest to pierwsza poczyniona zmiana w historii zespołu.

Początek bieżącego roku nie był dla mnie zbyt dobry. Od kilku miesięcy borykam się z problemami zdrowotnymi, które w pewien sposób wpływają na zespół. Wpływają na nasze wyniki, a w szczególności na moją formę indywidualną. Zasadniczo w tym roku jestem zupełnie innym człowiekiem. Mam mniejszą chęć do gry i treningów, a to w konsekwencji szkodzi drużynie. Rozmawiałem z deadem (menadżerem GODSENT) i teammatami i wspólnie podjęliśmy decyzję. Pozwolili mi wziąć kilkumiesięczną przerwę, abym mógł zniwelować swoje problemy i naprawić wszystko, aby po moim powrocie drużyna miała takiego felpsa, jak w zeszłym roku.” – oświadczył Brazylijczyk.

felps dołączył do GODSENT w styczniu 2021 roku, czyli w momencie ekspansji szwedzkiej organizacji na brazylijski rynek i pozyskania piątki z tego kraju. Początkowe wyniki nie napawały optymizmem, ale z czasem zawodnicy się zgrali i zaczęli figurować wśród zaatlantyckiej elity. Ich łupem padł m.in. DreamHack Open September NA, Mythic Spring Cup #2, wywalczyli wicemistrzostwo IEM Fall NA oraz zagrali na sztokholmskim Majorze. Sukcesy te zaowocowały awansem na rekordowe wysokie 12. miejsce w światowym rankingu HLTV.

W buty felpsa wejdzie Henrique “HEN1” Teles, który po rozstaniu z 00Nation w grudniu ubiegłego roku pozostawał bez stałego zatrudnienia.

Podopieczni Olavo “chucky’iego” Napoleão zameldują się na serwerze już 23 marca w ramach piętnastego sezonu ESL Pro League. Uplasowali się w grupie B, w której zmagania toczyć będą również Team Liquid, BIG czy Movistar Riders.

Aktualny skład GODSENT wygląda następująco:

  •  Epitacio “TACO” de Melo
  •  Eduardo “dumau” Wolkmer
  •  Bruno “b4rtiN” Camara
  •  Bruno “latto” Rebelatto
  •  Henrique “HEN1” Teles (zmiennik)
  •  Olavo “chucky” Napoleão (trener)
  •  João “felps” Vasconcellos (rezerwa)