Respawn.pl

Skład VALORANTA w Cloud9 ponownie zdekompletowany. Relyks opuszcza zespół!

Autor: Marcin Kapusta

Skład VALORANTA w Cloud9 ponownie zdekompletowany. Skyler “Relyks” Weaver opuścił formację z powodu wypalenia zawodowego!

26-latek trafił do amerykańskiej organizacji w maju 2020 roku i początkowo pełnił funkcję zmiennika. Dobre wyniki spowodowały jednak, że otrzymał stały angaż i został oficjalnie zakontraktowany pod koniec czerwca. Pod banderą “Chmurek” zwyciężył m.in. Nerd Street Gamers Monthly March oraz dotarł do półfinałów NSG x Renegades Invitational i Pop Flash. Na początku bieżącego roku  Tyson “TenZ” Ngo opuścił C9, a w jego miejsce dołączył Nathan “leaf” Orf. Odświeżona piątka mocno zaniżyła swoje wyniki, lecz zdołała zakwalifikować się do północnoamerykańskiej edycji VALORANT Champions Tour. W niej zajęła 5/6. lokatę, ulegając Version1.

Zrobiłem co w mojej mocy i życzę teamowi jak najlepiej. Ostatecznie Cloud9 i ja zdecydowaliśmy się na obopólne rozstanie. Poinformowałem, że nie jestem już zainteresowany kontynuowaniem tego długoterminowego projektu. Jest wiele powodów/czynników, a najważniejszym jest wypalenie zawodowe, którego doświadczam. Moje zdrowie psychicznie zaczęło wyraźnie szwankować. Jestem szczęśliwy i dumny, że mogłem reprezentować taką organizację jak Cloud9, a bycie częścią jej oryginalnego zespołu w VALORANCIE było czymś fajnym” – przyznał Relyks w oficjalnym oświadczeniu. “Będę pielęgnował wszystkie wspomnienia, które mam z moimi kolegami z drużyny, trenerami i personelem. Będzie mi brakowało gry z chłopakami, ale to banda oddanych, utalentowanych, inteligentnych graczy i jestem pewien, że sobie poradzą” – kontynuował nostalgicznie.

Aktualny skład Cloud9 prezentuje się następująco:

  • 🇺🇸 Mitch “mitch” Semago
  • 🇺🇸 Nathan “leaf” Orf
  • 🇰🇷 Son “xeta” Seon-ho
  • 🇺🇸 Michael “poiz” Possis
  • 🇰🇷 Yoon “Autumn” Eu-teum (trener)
  • 🇺🇸 James “JamezIRL” Macaulay (asystent trenera)