Respawn.pl

Skrócone mecze do trzynastu i dogrywki pojawią się w CS2?!!

Autor: Maks Bartosik
Mapy Counter-Strike 2

Pojawiają się kolejne informacje dotyczące CS2! Tym razem chodzi o zmiany w systemie rozgrywania meczów!

O zmianach w matchmakingu mówiło się już od dłuższego czasu, jeszcze za czasów CS:GO. Wielokrotnie dyskutowano o tym, czy mecze powinny być rozgrywane w obecnym formacie (do szesnastu punktów), czy w skróconym – do trzynastu. Jak się okazuje, Valve prawdopodobnie już podjęło decyzję i w CS2 czekają nas spore zmiany w systemie matchmakingu.

Skrócony format matchmakingu w CS2!

W CS2 wszystkie spotkania rozgrywane będą w formacie do trzynastu, a nie tak jak dotychczas, do szesnastu. Zmiana ta ma na celu skrócenie rozgrywki, o co apelowała niegdyś część obserwatorów profesjonalnej sceny.

Wspomnieliśmy, że wszystkie spotkania będą rozgrywane w nowym formacie nie bez przyczyny – wszystko wskazuje na to, że deweloperzy odejdą od krótkich meczów turniejowych.

Dłuższe przerwy między rundami, więcej przerw taktycznych

Do tego dochodzą zmiany w kwestii freezetime pomiędzy rundami – teraz będzie to nie 15 sekund, a dwadzieścia.  Zmianie ulegnie również model przerw w grze – tutaj wejdzie model znany z trybu premier, w którym gracze mają dostępną nie jedną przerwę taktyczną, a cztery po 30 sekund.

Dogrywki wkraczają na matchmaking!

I co najważniejsze, po wielu latach w końcu doczekamy się dogrywek w Counter-Strike’u! Dokładniej to jednej i jeśli w niej będzie remis, to mecz również zakończy się remisem.

Oczywiście na potwierdzenie tych zmian musimy jeszcze poczekać, ale jeśli by do nich doszło, to będziemy mieli istną rewolucję w matchmakingu.