Respawn.pl

Słaby dzień polskiego CS:GO. Wisła odpada w półfinale Pinnacle Winter Series, AGO również przegrywa

Autor: Krzysztof Sarna

Środę bezsprzecznie trzeba zapomnieć, wszak nie był to udany, ani nawet dobry dzień w wykonaniu polskich drużyn. Wisła All iN! Games Kraków nie poradziła sobie w półfinale Pinnacle Winter Series 1. x-kom AGO również dzisiaj musiało uznać wyższość swoich rywali w kwalifikacjach do Elisa Invitational Winter 2021. 

Po wczorajszej wygranej Białej Gwiazdy z FURIĄ wydawało się, że wygranie nie tylko półfinału, ale całego turnieju Pinnacle Winter Series 1 jest na wyciągnięcie ręki. Jednakże Wisła Kraków przegrała dziś z Apeks. Widocznej różnicy klas nie było widać, a wydaje się, że zabrakło szczęścia.

Tym bardziej przecież, że organizacja z Krakowa wyśmienicie weszła w tę serię i rozpoczęła ją od triumfu na Ancient rezultatem 16:5. Kluczowy dla przebiegu tego spotkania był jednak Nuke, którego wybrali Polacy. Podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego zagrali całkiem nieźle w ataku, ponieważ zgromadzili na swoim koncie sześć oczek. Jednak to strona antyterrorystów zawiodła, ponieważ to Apeks nieustannie utrzymywał przewagę, która w pewnym momencie była kolosalna, ponieważ wynosiła siedem oczek (8:15)! Wiślacy jeszcze próbowali ratować sytuację, ale na nic się to nie zdało i przegrali do jedenastu. Decydującą lokacją był Overpass, na którym w pewnym momencie organizacja z Małopolski miała kontakt (9:11), ale nie udało się nawet wyrównać. Grzegorz “SZPERO” Dziamałek i jego koledzy ulegli do dziewięciu i finalnie zajęli 3-4. miejsce w Pinnacle Winter Series 1. 

“Jastrzębie” przegrały z LookingForOrg w ramach kwalifikacji do Elisa Invitational Winter 2021. Mimo że Polacy plasują się wyżej w rankingu HLTV o równe dziesięć pozycji od australijsko-belgijskiego kolektywu, tak uległy na dwóch mapach. Formacja znad Wisły najpierw przegrała Inferno do jedenastu oraz wybrane przez siebie Vertigo także tym samym wynikiem. 55. ekipa świata posiada aktualnie bilans 1-2 i nie może sobie pozwolić już na porażkę. W przeciwnym przypadku AGO odpadnie z kwalifikacji. 

Środowe wyniki polskich formacji prezentują się następująco:

Wisła All iN! Games Kraków 1:2 Apeks – Ancient 16:5, Nuke 11:16, Overpass 9:16

x-kom AGO 0:2 LookingForOrg – Inferno 11:16, Vertigo 11:16