Respawn.pl

Słaby dzień w ESEA Premier. Wisła i PACT z porażkami

Autor: Krzysztof Sarna
Vegi

Środa w wykonaniu polskich formacji w ESEA Premier nie była wybitna. Zarówno Wisła All iN! Games Kraków, jak i MAD DOG’S PACT przegrały swoje starcia.

Wisła All iN! Games Kraków przegrała drugie spotkanie z rzędu w ESEA Premier. Przypomnijmy, że Wiślacy wczoraj nie sprostali Singularity. Z kolei dzisiaj wygrał Apeks, z którym Biała Gwiazda wygrała przecież ósmego marca. Wybrany przez Polaków Train nie poszedł po ich myśli. Podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego nie poradzili sobie po stronie terrorystów, którą przegrali 4:11. Po przerwie Wiślacy jeszcze próbowali i nawet wygrali pięć rund z rzędu (10:14), jednak na tym się skończyło i Szwedzi objęli prowadzenie. Nieco lepiej było na Overpassie, gdzie Grzegorz “SZPERO” Dziamałek i spółka zagrali przyzwoicie w obronie (8:7). Po zmianie stron klub z Krakowa wygrał rundę pistoletową, ale poległ w trzech kolejnych (9:10). Sytuacja po chwili uległa odmianie i to Wisła prowadziła jednym oczkiem. Szwedzi nie pozwolili na więcej i domknęli spotkanie na drugiej arenie. 40. formacja świata na ten moment zajmuje piąte miejsce w grupie A rozgrywek ESEA Premier. Wiślacy z siedmiu rozegranych spotkań wygrali cztery.

Swoje starcie przegrało także MAD DOG’S PACT. Kacper “darko” Ściera i spółka po trzymapowym boju ulegli Sangal. Na szczególną pochwałę zasługuje Nuke, którego wybrali Polacy. Po pierwszej połowie rozgrywanej po stronie terrorystów Polacy przegrywali 2:13. Jednak identyczny przebieg miała druga część, przez co obserwowaliśmy dogrywkę. W niej lepsi okazali się zawodnicy PACT, którzy wygrali ją wynikiem 22:19. Na Inferno ponownie podopieczni Vincenta “VinS” Jozefiaka również wystartowali od obrony, ale przegrali tę połowę do czterech. Jednak przerwa sprawiła, że PACT ponownie wrócił do starcia, a co więcej, miał dwa punkty meczowe (15:13). Zawodnicy z Turcji jednak przedłużyli starcie, a w doliczonym czasie udowodnili swoją wyższość. Decydująca lokacja już pewnie wpadła na konto Sangal, wszak ekipa znad Wisły ugrała na nim tylko osiem rund.