Respawn.pl

Slaxz opuszcza Sprout!

Autor: Maks Bartosik

Zapowiadają się zmiany w Sprout. Dzisiaj rano niemiecka organizacja oficjalnie potwierdziła rozstanie z Fritzem “slaxz-” Dietrichem.

24-letni snajper był członkiem składu Sprout od czerwca ubiegłego roku, gdy przeniósł się z ALTERNATE aTTaX. W barwach “roślinek” wystąpił m.in. podczas IEM Katowice 2021, finałów 15 sezonu ESL Pro League czy niedawno zakończonego IEM Major Rio 2022. To właśnie awans na majora w Brazylii był przez wielu uznawany za największy sukces tego składu Sprout. Gorzej było w kwestii trofeów, bowiem ostatni wygrany przez Sprout turniej międzynarodowy to 39 sezon ESEA Premier w grudniu 2021 roku. W tym roku niemiecka formacja triumfowała jedynie na krajowym podwórku – slaxz i spółka wygrali ESL Meisterschaft Spring 2022.

Sukcesu z wiosny nie udało się jednak powtórzyć na jesieni. Sprout zakończyło jesienną edycję Mistrzostw Niemiec dopiero na trzecim miejscu, przegrywając z BiG Academy i ALTERNATE aTTaX. To właśnie po zakończeniu tych rozgrywek niemiecka organizacja postanowiła dokonać zmian i podziękować slaxzowi za współpracę.

Niemiecki snajper poinformował, że nie ma zamiaru robić sobie przerwy od profesjonalnej gry i jest niezwykle zmotywowany, by znaleźć nową drużynę.

Obecny skład Sprout prezentuje się następująco:

  • Victor “⁠Staehr⁠” Staehr
  • Laurențiu “⁠lauNX⁠” Țârlea
  • Ismail “⁠refrezh⁠” Ali
  • Rasmus “⁠Zyphon⁠” Nordfoss
  • Danny “⁠BERRY⁠” Krüger – trener