Respawn.pl

Słów kilka o zamknięciu noMERCY HyperX

Autor: Sergiusz Lelakowski

Ostatnie wieści o zlikwidowaniu dywizji CS:GO nie zakończyły tego tematu na dobre. Dzisiaj w internecie zniknął ślad po noMERCY, a tym samym zakończono jej działalność

Drużynę Counter-Strike rozwiązano 7 czerwca 2016 roku. Przez ponad pół roku panowie grali pod szyldem noMERCY i w trakcie tej przygody zajęli świetne pierwsze miejsce na Let’s Play CzęstochowaCapital Cup oraz Mazurskiej Arenie eSportu 2016, a także dotarli aż do półfinałów GEFORCE CUP, gdzie ostatecznie uznali wyższość Dobry&Gaming. Można rzec, że zespół ma naprawdę spory potencjał.

Nieco ponad dwa tygodnie później dowiadujemy się, że był to pierwszy krok w kierunku zakończenia działalności całej organizacji. Dziś w nocy zniknęła strona internetowa noMERCY, a także ich profile social-media np. na facebooku. Oznacza to, że drużyny grające pod tym szyldem będą musiały poszukać sobie nowego domu.

Poprosiliśmy Patryka “Pazzy” Wójcika, pełniącego rolę managera noMERCY HyperX CS:GO i moviemakera  o odpowiedź na kilka naszych pytań. Patryk znalazł chwilę czasu na krótką rozmowę.

Rafał RudnickiDwa tygodnie temu noMERCY rozwiązało drużynę CS:GO. Czy już wtedy zespoły wiedziały, że organizacja zostanie zamknięta?

Patryk “Pazzy” Wójcik: Szczerze mówiąc, w tym okresie byłem bardzo mało aktywny, jeżeli chodzi o trzymanie pieczy nad byłymi zawodnikami organizacji noMERCY, ale cały czas wiedziałem o wszystkim, co miało miejsce w jej życiu. Tak, drużyny już wtedy wiedziały o zamknięciu organizacji, więc to nie była nagła oraz niezapowiedziana decyzja. Wszystko było zaplanowane i zorganizowane.

Czy mógłbyś powiedzieć jakie były przyczyny zakończenia działalności noMERCY? W ostatnim czasie Wasza dywizja CS:GO zajęła chociażby pierwsze miejsce na Lets Play Częstochowa, czy dotarli aż do półfinału GEFORCE Cup, wszystkim zainteresowanym wydawało się, że wyniki są raczej satysfakcjonujące.

Pazzy: Nowe organizacje zaczęły rosnąć w siłę (np. PRIDE), przydarzyło się kilka nietrafionych inwestycji. Cały personel poświęcał dużo czasu, aby wszystko miało ręce i nogi. To nie tak, że nagle straciliśmy fundusze i wszystko upadło. Część osób zaczęła mieć mniej czasu (końcówka roku szkolnego, dużo nauki, problemy prywatne), nadszedł czas na inne rzeczy i koniec końców mieliśmy wolną rękę – to zależało od nas, czy chcemy dalej pracować, czy chcemy zająć się czymś innym, może pod pewnym względem poważniejszym. Koniec końców tak się stało.

Czas leciał dalej, zaczęło to być coraz mniej opłacalne i pojawiły się nowe rzeczy w życiu każdego z pracowników (niekoniecznie związane z esportem) i tak wyszło. Kilku naszych ludzi odeszło do innych organizacji, bo dostali taką ofertę i nikt nie miał im tego za złe.

Na pewno wyciągnęliście sporo doświadczenia z pracy związanej z zarządzaniem noMERCY. Macie jakieś plany na restart pod nową nazwą, na przykład z tymi samymi ludźmi na pokładzie?

Pazzy: Wszyscy pozostajemy w dobrym kontakcie. To była naprawdę fantastyczna ekipa ludzi, którą miałem przyjemność poznać. Zebrałem masę doświadczenia (nie tylko z zakresu menadżerki, czy edycji wideo, samego zarządzania, planów marketingowych etc.), którą pewnie gdzieś tam w przyszłości wykorzystam. Tak jak wspomniałem wcześniej, część osób poprzechodziła do innych organizacji, a część dalej czeka na jakąś fajną propozycję robiąc sobie coś tam na boku. Ja sam obecnie nie mam większych planów, może menadżerka nowego teamu CS:GO, czy jakieś większe montaże, dla którejś z organizacji? Póki co robię sobie mały odpoczynek od e-sportu, taki a’ la “reset”, który pozwoli mi potem nabrać jeszcze większego zainteresowania, ale cały czas jestem otwarty na propozycje. Czy coś wyjdzie z tymi samymi ludźmi? Jak już to z częścią, a taka sytuacja jest bardzo prawdopodobna

Dzięki serdeczne za rozmowę. Od siebie życzę powodzenia i sukcesów przynajmniej takich, jak z noMERCY.

Ostatni znany skład CS:GO tworzyli:

[flag pl]Karol „tecek” Kapczyński[/flag][flag pl]Kacper „darko” Ściera[/flag][flag pl]Dominik „KOWAR” Czubak[/flag][flag pl]Patryk „ponczek” Wites[/flag][flag pl]Konrad „fenon” Srębacz[/flag]

Ex-noMERCY wystąpią pod nazwą creme de la creme na MeetUp Gdańsk 2016 w nieco odmienionym składzie. Karol “tecek” Kapczyński, Patryk “ponczek” Wites, Michal ‘michi‘ Majkowski, Mateusz “matty” Kołodziejczyk i Kacper “darko” Ściera powalczą tam o trofeum i pulę nagród wynoszącą 40 000zł.