Respawn.pl

Strona główna » SMP Racing weźmie udział w finale Esport Le Mans Series Super

SMP Racing weźmie udział w finale Esport Le Mans Series Super

Autor: Marcin Skrętkowicz

Advertisement

Rosyjska potęga sportów motorowych – SMP Racing rozszerza swoją obecność na Esport, by w przyszłym tygodniu konkurować z 11 innymi zespołami o nagrodę w wysokości 100.000 USD.

Motorsport Network i Automobile Club de l’Ouest potwierdziły 7 czerwca, że SMP Racing będzie rywalizować w rozpoczynającym się za tydzień Superfinale Le Mans Esport Series Super. Superfinał Serii Esport jest zwieńczeniem dziesięciu miesięcy rywalizacji 20 000 zawodników i odbędzie się jako wstęp do 87. edycji 24-godzinnego wyścigu Le Mans w samym sercu Toru de la Sarthe. Superfinał Serii Le Mans Esport rozpocznie się w czwartek 14 czerwca, a całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo na Motorsport.tv. Obecność SMP Racing jako finalisty w finale Le Mans Esport Series Super będzie odzwierciedleniem ich udziału w najbardziej prestiżowym wyścigu wytrzymałościowym na świecie z dwoma zgłoszeniami LMP1.

SMP Racing będzie jednym z 12. trzyosobowych zespołów walczących o swoją część w funduszu nagród o wysokości 100 000 USD w serii dziewięciu wyścigów w Strefie Kibica ACO w Le Mans 24 godziny przed prawdziwym wyścigiem. LMES Super Finał składa się z dziewięciu wyścigów na platformie Forza Motorsport 7, w których pierwsze osiem wyścigów ustala pozycję na starcie i odstępy czasowe dla 90-minutowego wyścigu finałowego. W finałowym wyścigu kierowcy wezmą udział w tradycyjnym starcie Le Mans, biegnąc do symulatorów zespołu, aby wystartować.

Warto też wspomnieć, że SMP i inne konkurencyjne zespoły będą dysponować budżetem w wysokości 150 000 euro na budowę “garażu marzeń” na tę imprezę. Wybierając spośród siedmiu kategorii samochodów znanych z historii Le Mans, od początku lat 60. do współczesnych prototypów.

Mamy przyjemność ogłosić nasz udział w Super Finale Le Mans Esport Series, który odbędzie się w Le Mans w przededniu rozpoczęcia legendarnego 24-godzinnego maratonu. ESporty szybko zyskują coraz większą popularność na całym świecie, a udział w takich zawodach jest dla nas bardzo ważny. Motorsport Network ma ogromny zasięg i dostęp do społeczności, która podziela naszą miłość do wyścigów. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie zawodów i życzymy naszemu zespołowi SMP Racing Esports wielu sukcesów – powiedział Boris Rotenberg, założyciel i lider SMP Racing.

To wspaniale widzieć jeden z najlepszych zespołów WEC, SMP Racing, obejmujący świat Esports w celu wsparcia ich udziału wraz z nami i oczywiście w wielu innych obszarach sportów motorowych. Są niezwykle konkurencyjni i profesjonalni w swoim podejściu do wyścigów i jesteśmy pewni, że wniosą tego samego ducha do Super Finału Serii Le Mans Esport – powiedział Gérard Neveu, dyrektor generalny FIA WEC

SMP Racing jest uznanym partnerem w wyścigach wytrzymałościowych i fantastycznie jest powitać zarówno ich wiarygodność, jak i dać im jednocześnie możliwość wzięcia udziału w Super Finale LMES, promując rosnącą społeczność rosyjskich Esportów w skali globalnej – powiedział Stephen Hood, prezes Motorsport Games