Drużyna Snaxa wygrywa przedostatnie spotkanie w drodze po miejsce na PGL CS2 Major Copenhagen 2024

Autor: Filip Woszczek

Jest już bliżej niż dalej, jeśli chodzi o zmagania Janusza “Snax” Pogorzelskiego w drodze po Major w Kopenhadze. Polak ponownie zwyciężył w Best of 3 przeciwko Guild Eagles i jest już tylko jeden mecz od awansu.

Mimo ponownego wybrania Vertigo przez GamerLegion, to ekipa przeciwna początkowo wiodła prym po stronie atakującej (5:0). Późniejsze rundy okazały się jednak kompletną katastrofą dla graczy z Kosowa, ponieważ ich rywal zdobył wtedy aż 7 rund z rzędu w CT. Obie ekipy szły “łeb w łeb”, jeśli chodzi o drugą połowę. Dopiero ostatnie 3 rundy pokazały, że to drużyna Janusza “Snax” Pogorzelskiego jest drużyną lepszą na tej mapie.

Drużyna Snaxa nie dopuszcza do decydującego Inferno

Drużyna Guild Eagles ponownie osiągała dobre wyniki w ofensywie, lecz tym razem nie dali za wygraną. Tym razem podopieczni Jonatana “Devilwalk” Lundberga upewnili się, że to oni wygrają pierwszą połowę (8:4). Gdy Kosowianie sięgnęli także po pistoletówkę w CT, wydawało się, że już po wszystkim. Ekipa GamerLegion nadal próbowała wrócić do spotkania, co wkrótce owocowało bliskim wynikiem. Wkrótce można było zobaczyć wyrównanie, na czym skorzystała drużyna Polaka, wygrywając kolejną rundę przeciwko słabemu wyposażeniu. Momentum po stronie Snaxa sprawiło, że jego zespół dołożył do tego brakującą rundę, co oznaczało wygraną w całym spotkaniu.

Guild Eagles guild eagles 02 GamerLegion GamerLegion
Vertigo 11:13 — Mirage 11:13

Transmisję z polskim komentarzem można obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch oraz Youtube. Po więcej informacji o rozgrywkach na PGL Major Copenhagen EU Last Chance Qualifier zapraszamy do dedykowanej relacji. Transmisja z polskim komentarzem najlepszych europejskich drużyn w turnieju kwalifikacyjnym do pierwszego Majora w CS 2 wspierana jest przez: logitech G, adidas, AMD, KFC, LV BET, Grześki, eobuwie, Modivo oraz Quersus. Swój pierwszych ruch w kierunku świata esportu stawia marka INEA. Transmisja realizowana jest przez GX Studio, a patronat medialny objął serwis Respawn.pl.