Drużyna Snaxa uznaje wyższość 9 Pandas po decydującym Nuke w kwalifikacjach ostatniej szansy do PGL Major Copenhagen 2024

Autor: Filip Woszczek
Snax

Drużyna Janusza “Snax” Pogorzelskiego uznaje wyższość 9 Pandas w ostatnim meczu kwalifikacji ostatniej szansy. Zawodnicy 9 Pandas zwyciężyli w pełnym dystansie na decydującym Nuke i to do nich trafi ostatnie z miejsc na Majorze.

Spotkanie od samego początku wyglądało na wyrównane na Overpassie. Zarówno jedni jak i drudzy dali wiele od siebie w pierwszej połówce, co zaowocowało 6 rundami dla każdej z drużyn. Kluczowa pistoletówka w drugiej części starcia trafiła do 9 Pandas, przez co oddalili się od rywala w ofensywie. Przez znaczną część tej połowy GamerLegion nie zdołał wyrównać wyniku, więc wkrótce zawodnicy z regionu CIS znaleźli się na punkcie mapowym (12:10). Podobnie jak w poprzednim spotkaniu, drużyna Polaka ponownie wykazała się wytrwałością, doprowadzając do dogrywki. Dzięki dwóm wygranym rundom w obronie, GamerLegion dokończył robotę po zmianie stron.

Dobry start zaliczyła drużyna 9 Pandas na Ancient, sięgając po pierwsze 3 rundy jako strona atakująca. Nastąpiło szybkie wyrównanie przez drużynę Snaxa, ale ich rywale nadal napierali do przodu, wygrywając w bliskich sytuacjach. W rezultacie, na koncie 9 Pandas było później aż 8 rund. Po zmianie stron, zawodnicy GamerLegion dobrze prezentowali się w ofensywie, wkrótce wyrównując stawkę (8:8). Na ich nieszczęście, przeciwnik okazał się zbyt mocny w CT, więc potrzebny był decider.

Snax prowadzi do pełnego dystansu

Nuke zdecydowanie nie przebiegał po myśli GamerLegion, jeśli mowa o ich ofensywie. Dopiero w ósmej rundzie tego starcia, drużyna Polaka zainkasowała pierwszy punkt. Przez większość połowy to 9 Pandas zdobywalo rundy, aczkolwiek GamerLegion poprawił swoją sytuację pod koniec, gdy w tabeli widniało 3:9. Wygrana pistoletówka dała nadzieję drużynie Snaxa na powrót. Mimo wszystko, ekipa przeciwna powoli zdobywała rundy w ataku, a w tabeli widniało już 11:7. Rywal był już o krok od wygrania tego spotkania, ale to polski zawodnik uratował rundę w sytuacji 1 na 2 (10:12). Niestety, w ostatniej rundzie pełnego dystansu, 9 Pandas zdecydowało się na atak na górny bombsite, co dało im brakującą rundę.

9 Pandas 9pandas 21 GamerLegion GamerLegion
Overpass 14:16 — Ancient 13:8 — Nuke 13:11

Transmisję z polskim komentarzem można obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch oraz Youtube. Po więcej informacji o rozgrywkach na PGL Major Copenhagen EU Last Chance Qualifier zapraszamy do dedykowanej relacji. Transmisja z polskim komentarzem najlepszych europejskich drużyn w turnieju kwalifikacyjnym do pierwszego Majora w CS 2 wspierana jest przez: logitech G, adidas, AMD, KFC, LV BET, Grześki, eobuwie, Modivo oraz Quersus. Swój pierwszych ruch w kierunku świata esportu stawia marka INEA. Transmisja realizowana jest przez GX Studio, a patronat medialny objął serwis Respawn.pl.