Snax odpada z walki o play-offy IEM Katowice 2024!

Autor: Maks Bartosik

Niestety, nie zobaczymy Snaxa w fazie Play-Off IEM Katowice 2024. Janusz i jego GamerLegion przegrało z Heroic i odpadło z katowickiego turnieju.

Snax i spółka dzisiaj mieli przed sobą bardzo ważne zadanie. GamerLegion mierzyło się z Heroic w spotkaniu, które miało zadecydować, która z tych drużyn pozostanie w walce o Play-Offy, a która pojedzie do domu. GamerLegion zdecydowało się wybrać Overpassa, Heroic picknęło Mirage’a, a decydującą mapą miał być Nuke.

Overpass (pick GamerLegion)

Spotkanie na Overpassie rozpoczęło się świetnie dla formacji Snaxa. GamerLegion grając po stronie atakującej prowadziło 7:2 i pewnie zmierzało po wygranie swojej mapy. W końcówce jednak to Heroic trochę nadrobiło i finalnie do przerwy mieliśmy wynik 8:4 dla GamerLegion.

Po zmianie stron i przejściu do defensywy, Snax i spółka ponownie zaliczyli udany start. GamerLegion wygrało cztery rundy z rzędu i przy wyniku 12:4 zapewniło sobie aż osiem punktów mapowych. Heroic zdołało wybronić tylko jeden z nich i już po chwili Janusz wraz z ekipą mogli cieszyć się z wyjścia na prowadzenie.

Mirage (pick Heroic)

Heroic swoją szansę na odpowiedź miało na Mirage, którego Duńczycy rozpoczęli w ataku. I mimo, że przegrywali 0:2, to zdołali do przerwy wyjść na bezpieczne prowadzenie 8:4. Po zmianie stron GamerLegion nie zdołało postawić żadnego oporu, a Heroic szybko domknęło swoją mapę i finalnie wygrało 13:4.

Nuke (mapa decydująca)

Wszystko miało więc rozstrzygnąć się na Nuke. Tego lepiej rozpoczęli zawodnicy GamerLegion, którzy po stronie broniącej wyszli na prowadzenie 5:2, które przed przerwą powiększyli do 8:4. Jednak po zmianie stron i przejściu do ofensywy, stała się katastrofa. GamerLegion nie zdołało wygrać choćby jednej rundy po stronie atakującej i tym samym Snax i spółka pożegnali się z IEM Katowice 2024.

Snax żegna się z Katowicami

Niestety, porażka w meczu z Duńczykami oznacza, że Snax nie wystąpi w fazie Play-Off. Heroic natomiast czeka decydujący mecz. Dziś o 19:30 zmierzą się w nim z G2, które wcześniej wyeliminowało Monte.