Respawn.pl

Specjalny laptop MSI we współpracy z Mercedes-AMG Motorsport! Zobacz relację z pokazu!

Autor: Marcin Skrętkowicz

Niemiecki gigant motoryzacyjny Mercedes, a dokładnie sportowa odnoga marki tj. Mercedes-AMG oraz tajwańskie przedsiębiorstwo MSI połączyli siły. Owocem tej współpracy jest wyjątkowy, nietuzinkowy laptop MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport!

Pierwsze informacje o tej współpracy pojawiły się już końcem maja kiedy to na Computex 2023 zaprezentowano właśnie tego laptopa. Natomiast właśnie wczoraj tj. 31 lipca 2023 MSI wraz z Mercedes Benz – Grupa Wróbel w akompaniamencie  SJS Driving Experience stworzyli specjalne wydarzenie dla dziennikarzy oraz szeroko pojętego świata influencerskiego. Event był połączony z konferencją, na której nie zabrakło informacji o najnowszym modelu laptopa. Wszyscy mogli również na żywo sprawdzić MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport. Natomiast główna część wydarzenia była oparta o rywalizację czasową za kółkiem niesamowitych pojazdów z rodziny Mercedes-AMG.

MSI x MERCEDES AMG 14

MSI x MERCEDES AMG 69

MSI x MERCEDES AMG 65

Zaprezentowany laptop posiadał mocną specyfikację, a na rynek polski wygląda ona następująco (brak informacji czy na innych rynkach specyfikacja wygląda tak samo). Procesor to 14-rdzeniowy 13 generacji i9-13900H, za grafikę odpowiada układ Ada Lovelace RTX 4070M, wszystko to wspomagane 32 GB pamięcią RAM DDR5-5200 w konfiguracji Dual Channel. Natomiast na nasze gierki do dyspozycji będziemy mieli dysk SSD M.2 PCIe 4.0 o pojemności 2 TB.

Bebechy omówione to czas omówić trochę inne aspekty. Za obraz widziany będzie odpowiadał 16 calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości UHD+ w proporcji 16:10. Brak szczegółów jaka to konkretnie matryca, a jedynie co wiemy to posiada odświeżanie na poziomie 60Hz. Klawiatura to współpraca MSI z SteelSeries. Jest w pełni podświetlana i dostosowywana pod względem RGB. Warto też zaznaczyć, że względem standardowej wersji Stealth mamy tutaj o 100 gramów mniejszą wagę, a dzięki znanemu całemu światu koloru Selenite Gray laptopik będzie się wyróżniał z tłumu.

Najgorszy fakt to cena bo oscyluje między 15 000, a 16 000 PLN. Co prawda w tej cenie dostaniemy również całą masę gadżetów sygnowanych marką Mercedes-AMG Motorsport – w sumie taka “kolekcjonerska” edycja. Zestawy są bardzo mocno ograniczone ilościowo, a w nich znajdziemy m.in. Etui, Pendrive, opaskę do spinania kabli, myszkę, podkładkę pod myszkę, pocztówkę oraz wszystko zapakowane w pudełku premium.

Co do samego wydarzenia to po oficjalnej prezentacji laptopa i zapoznaniu się z jego mocarną mocą każdy z uczestników mógł sprawdzić swoje umiejętności w najmocniejszych Mercedesach pod okiem specjalistów SJS Driving Experience na Torze Kielce. Tym samym do dyspozycji uczestników oddano 5 pojazdów:

  • Mercedes-AMG CLA A45 S – próba czasowa;
  • Mercedes-AMG C63 S – próba czasowa;
  • Mercedes-AMG A45 Petronas – próba czasowa;
  • Mercedes-AMG GT63 – pętla leśna;
  • Mercedes EQC – próba stewarta.

MSI x MERCEDES AMG 20

MSI x MERCEDES AMG 30MSI x MERCEDES AMG 43

MSI x MERCEDES AMG 46