Respawn.pl

speedówka dołącza do Karmine Corp GC! Zagra u boku Mistrzyni Świata

Autor: Marcin Kapusta

Weronika “speedówka” Dąbrowska znalazła zatrudnienie w nowym składzie Karmine Corp GC. Polka będzie współpracowała z Mistrzynią Świata!

Na początku stycznia za burtą żeńskiej dywizji Valoranta w Karmine Corp znalazły się Ashma “LiriLia” Boughida, Melina “Mel” Houssein oraz Nouhara “Ninou” Oraha. Posady zachowały jedynie Lea “matriix” Ransquin i Mathilde “Nelo” Beltoise, które stały się filarem nowego składu. Dziś powstałe wakaty wypełniły Weronika “speedówka” Dąbrowska, Anastazja “Glance” Anisimowa oraz Ece “Kuripuuya” Selin Balikdere.

Speedówka kończy okres wolnej agentury

Dołączając do klubu znad Sekwany, speedówka znajduje zatrudnienie po okresie dwumiesięcznego bezrobocia. W minionym roku Polka reprezentowała drużynę Acend Rising, z którą m.in. wywalczyła wicemistrzostwo VCT 2023 Game Changers EMEA Stage 3. Niemniej na początku listopada organizacja zwinęła przysłowiowe stragany i odeszła z żeńskiej sceny Valoranta. “Niestety, ale uważamy, że scena ma obecnie ograniczone możliwości finansowe, więc na razie kończymy na niej działalność” – zakomunikowała wówczas organizacja. Od tego momentu dotychczasowe zawodniczki stały się bezrobotne. Speedówka nie próżnowała podczas okresu wolnej agentury. Pod koniec listopada wzięła udział w drugiej odsłonie Rise to Supermacy. Na czas tych rozgrywek zasiliła szeregi Matrix go kill. Miks ten poradził sobie fenomenalnie, triumfując na deskach ESpotu i inkasując tysiąc euro. Co ciekawe, częścią miksu były także matriix i Nelo, z którymi teraz speedówka ponownie łączy siły pod banderą Karmine Corp.

Pozostałe fotele obsadziły Ece “Kuripuuya” Balikdere oraz Anastazja “Glance” Anisimowa. Pierwsza z nich dotychczas reprezentowała tureckie formacje pokroju FOKUS Sakura czy Futbolist Female. Z kolei druga ma znacznie bogatsze CV. Rosjanka występowała bowiem w żeńskiej drużynie G2 Gozen. Wraz z nią sięgnęła po triumf w VCT 2022 Game Changers Championship. Niemniej Samurajki nie zdołały obronić tytułu Mistrzyń Świata, ponieważ dwa miesiące temu uplasowały się na trzeciej lokacie po uznaniu wyższość Brazylijczyk z Teamu Liquid w finale dolnej drabinki.

Aktualny skład Karmine Corp GC wygląda następująco:

  • France Mathilde “Nelo” Beltoise
  • Belgium Lea “matriix” Ransquin
  • Poland Weronika “speedówka” Dąbrowska
  • Turkey Ece “Kuripuuya” Balikdere
  • Russia Anastazja “Glance” Anisimowa
  • France Mathieu “LaAw” Plantin (główny trener)
  • France Benjamin “uNKOE” Chevasson (trener)

Zawodniczki zadebiutują w nowych barwach już 3 lutego w ramach zamkniętych kwalifikacji do VCT 2024 Game Changers EMEA Stage 1. Na placu boju zamelduje się szesnaście ekip, z czego połowa awansuje do głównego turnieju.