Respawn.pl

Spirit gromi FaZe, Falcons wyrzuca NAVI z IEM Katowice 2024!

Autor: Maks Bartosik
donk

No to mamy kolejne zaskoczenia na IEM Katowice 2024! Spirit okazało się lepsze od FaZe, a Falcons wyeliminowało NAVI z turnieju!

Kolejne dwa mecze IEM Katowice 2024 za nami. Jako pierwsi na serwer wyszli zawodnicy Spirit i FaZe, którzy mierzyli się w meczu decydującym o miejscu w półfinale. Lepiej w mecz weszli zawodnicy Spirit, którzy już na start wygrali mapę rywala – Mirage 13:10. Jednak prawdziwy pokaz siły rosyjskiej formacji zobaczyliśmy dopiero na Nuke, gdzie Donk i spółka dosłownie zmietli drugą drużynę świata z mapy. Spirit rozgromiło FaZe do pięciu, gwarantując tym samym bezpośredni bilet do półfinału IEM Katowice 2024.

Większa niespodzianka spotkała nas w drugim meczu, w którym Natus Vincere mierzyło się z Falcons. Snappi i spółka rozpoczęli spotkanie od comebacku z 3:9 na Ancientcie, wygrywając 13:11 i wychodząc na prowadzenie w serii. Na drugiej mapie, Mirage, który był wyborem Natus Vincere, zobaczyliśmy mniej-więcej to samo, co na drugiej mapie meczu Spirit-FaZe. Falcons rozgromiło rywali, wygrywając 13:4, tym samym wyrzucając podopiecznych B1ad3’a za burtę.

Te wyniki oznaczają, że Spirit bezpośrednio awansowało do półfinału IEM Katowice 2024, a FaZe i Falcons zagrają w ćwierćfinałach. Natus Vincere natomiast odpadło już z walki o Spodek.