Respawn.pl

Spirit w TOP10 rankingu HLTV, Astralis wypada! AGO o krok od TOP30

Autor: Krzysztof Sarna

Po zakończonym PGL Majorze w Antwerpii nie mogło być innego scenariusza jak multum zmian w światowym rankingu HLTV. Team Spirit zawitał do najlepszej dziesiątki tego zestawienia, a Astralis z niej wypadło. To jednak tylko dwie z wielu modyfikacji, które ujrzały światło dzienne w przedostatni poniedziałek maja. 

Nieco lepiej zaczyna się robić na polskiej scenie, na której x-kom AGO jest o krok od najlepszej trzydziestki globu. Do tego jednak przejdziemy, ponieważ na sam początek pod lupę weźmiemy światową czołówkę, bo po berlińskim Majorze aż roi się od przetasowań.

Pierwsza trójka pozostała bez zmian. To przecież logiczne, że triumfatorzy Majora obejmują fotel lidera. Na drugiej i trzeciej pozycji jest odpowiednio Natus Vincere i ENCE. Na czwartą lokatę zawitało Heroic, a na piątą Ninjas in Pyjamas. Obie te formacje poszły do góry o dwa miejsca. Bardzo duży awans zaliczył Team Spirit, który wzbił się aż o osiem lokat, stając się jednocześnie szóstą siłą świata. Na siódmą posadę z kolei spadło G2 Esports, ale do TOP10 zawitała FURIA. Na wylocie z elity z kolei jest Cloud9 i Team Vitality. Z najlepszą dziesiątką pożegnało się Astralis i Outsiders.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. FaZe Clan
 2. Natus Vincere
 3. ENCE
 4. Heroic (+2)
 5. Ninjas in Pyjamas (+2)
 6. Team Spirit (+8)
 7. G2 Esports (-2)
 8. FURIA (+3)
 9. Cloud9 (-5)
 10. Team Vitality (-2) 

CZYTAJ TAKŻE: MokrySuchar ujawnia, ile zaproponowano mu za walkę

Jak już wspomnieliśmy, x-kom AGO jest o krok od dostania się do TOP30, wszak zawitało na 31. lokatę. Następnie na 52. lokacie mamy Wisłę All iN! Games Kraków, która minimalnie spadła, a na 55. Illuminar Gaming, które awansowało o osiem miejsc. Niewiele dalej, bo na 57. usytuowaniu plasuje się Anonymo Esports, które poszło w dół o sześć posad względem minionego poniedziałku. Małymi krokami na dobre tory wraca MAD DOG’S PACT, które jest na 77., PGE Turów Zgorzelec na 80. oraz HONORIS na 93. usytuowaniu. W zestawieniu zadebiutowała PALOMA na 97. położeniu. Ostatnia trójka to UNGENTIUM, Impression oraz NAVI Javelins. Należy zaznaczyć, że te dwie pierwsze formacje awansowały odpowiednio o 40 i 43 rangi. 

Najlepsza jedenastka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 31. x-kom AGO (+1)
 • 52. Wisła All iN! Games Kraków (-2)
 • 55. Illuminar Gaming (+8)
 • 57. Anonymo Esports (-6)
 • 77. MAD DOG’S PACT (+6)
 • 80. PGE Turów Zgorzelec (+5)
 • 93. HONORIS (+3)
 • 97. PALOMA (Pojawienie się w rankingu)
 • 122. UNGENTIUM (+40)
 • 180. Impression (+43)
 • 238. NAVI Javelins

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 30 maja.