Spirit lepsze od NAVI w finale BLAST Premier Spring Final 2024

Autor: Filip Woszczek
Spirit BLAST Premire Spring Final

Dzisiejsze starcie dwóch silnych ekip mogło wyłonić tylko jednego zwycięzcę. Spirit poradziło sobie z Natus Vincere w Wielkim finale turnieju BLAST Premier Spring Final 2024, inkasując 200 tysięcy dolarów.

Ancient, będący wyborem ekipy Spirit, przebiegał dla tego zespołu bez większych zakłóceń. Tuż przed zmianą stron, na ich koncie znajdowało się aż 10 zdobytych punktów w ofensywie. Natus Vincere nie dało jednak za wygraną, skracając dystans (9:11). Końcówka i tak należała do rywala, który zdobył pierwsze zwycięstwo w tym Best of 5.

Na Dust2 ponownie można było zobaczyć przewagę ze strony formacji z regionu CIS. Wygranie 7 rund po stronie broniącej zdecydowanie wystarczyło, by dokończyć robotę w drugiej połowie. Zamiana ról w końcu nastąpiła na Mirage, gdzie to NAVI dominowało w CT. Dość niespodziewanie, Spirit nie mogło znaleźć odpowiedzi na defensywę oponenta, gromadząc tylko dwa punkty. Pistoletówka dała im jeszcze nadzieję na powrót, ale brakujące 3 rundy dla drużyny Aleksiego “Aleksib” Virolainena były formalnością.

Spirit kończy robotę na Nuke

NAVI ponownie prezentowało się całkiem dobrze w ataku na Nuke, lecz później Spirit przejęło stery, wygrywając połowę dwoma punktami (7:5). Danil “donk” Kryshkovets i jego zespół sięgnęli po ważną pistoletówkę, więc to oni mogli pochwalić się dwucyfrowym wynikiem (10:5). Natus Vincere wreszcie odpowiedziało w rundzie z pełnym wyposażeniem, ale na tym zakończyły się pozytywy tej formacji na Nuke.