Respawn.pl

SPODEK BEZ FAZE! KARRIGAN I SPÓŁKA NIE ZAGRAJĄ PRZED PUBLICZNOŚCIĄ!

Autor: Michał Maćkowski

Za nami kolejne para spotkań kończących pomału fazę pucharową IEM Katowice! Już teraz wiemy, że w Spodku nie zagrają gracze FaZe, którzy w decydującym meczu okazali się gorsi od Liquid. 

Niespodzianek na IEM Katowice ciąg dalszy. Po odpadnięciu Cloud 9 czy MOUZ do listy nieobecnych w fazie pucharowej dołączyli gracze FaZe. Natomiast pewni gry w półfinale katowickiej imprezy są już gracze Heroic.

FAZE NIE ZAGRA W SPODKU!

Takiego obrotu spraw mało kto się spodziewał, ale ulubieniec polskich kibiców Finn “karrigan” Andersen nie zagra na arenie. FaZe rozczarowało swoich fanów i niespodziewanie odpadło już w fazie grupowej IEM Katowice. W decydującym meczu europejska formacja mierzyła się z Liquid i trzeba przyznać, że rywalizacja była naprawdę wyrównana. Najpierw Inferno zgarnęła drużyna za oceanu, wygrywając do czternastu. Nieco później Overpass wpadł na konto FaZe wynikiem 16:11. Przed ostatniego uczestnika fazy pucharowej wyłonił Mirage, gdzie właśnie ekipa dowodzona przez karrigana nie poradziła sobie po stronie broniącej i wygrała tylko pięć rund. Nadzieja kibiców jednak szybko wróciła, bo FaZe z bardzo dobrej strony pokazywało się po stronie terrorystów, wygrywając sześć rund z rzędu. Przy stanie 12:10, amerykańska drużyna zaczęła wracać do gry i ostatecznie znalazła sposób na rywala, wygrywając Mirage 16:13 a całe spotkanie 2:1.

FaZe vs Liquid – 1:2

  • Inferno – 14:16
  • Overpass – 16:11
  • Mirage – 13:16

Heroic pewne gry w półfinale IEM Katowice

W tym samym czasie o bezpośredni awans do półfinału rozgrywek walczyli między sobą reprezentanci Heroic i Vitality. Trzeba przyznać, że duńska formacja jest aktualnie w naprawdę wyśmienitej formie i pewnie kroczy po trofeum IEM Katowice. Najpierw ekipa Caspera”cadiaNa” Møllera rozprawiła się z rywalami na Inferno do siedmiu, a następnie zdemolowała na Overpassie do 4.

Heroic vs Vitality – 2:0

  • Inferno – 16:7
  • Overpass – 16:4

Aktualnie w ostatniej parze spotkań w fazie grupowej IEM Katowice G2 podejmuje Natus Vincere o bezpośredni awans do półfinałów, a Outsiders walczy o zagranie w spodku przeciwko Complexity.