Respawn.pl

Spora współpraca JHHG modding i MEGA NYSA! Naczepy polskiej firmy wkrótce w Farming Simulator 22!

Autor: Marcin Skrętkowicz

Seria gier Farming Simulator z pewnością jest znana każdemu graczowi. Nawet tym, którzy nie mieli okazji zagrać jeszcze w symulację gospodarstwa rolnego. Gra z każdą edycją brnie do przodu, ale nie opiera się wyłącznie na samej “podstawce”. Entuzjaści często raczą się modyfikacjami i w tym przypadku szczęśliwa będzie społeczność znad Wisły. W miniony piątek ogłoszona została współpraca pomiędzy JHHG Modding, a polską firmą MEGA, która produkuje naczepy.

Gracze Farming Simulator często chcą wzbogacić rozgrywkę o inne maszyny czy marki, aniżeli te oficjalnie dostępne. Dlatego też sięgają po modyfikacje i trudno im się dziwić. Widok polskich marek czy firm na ekranie monitora cieszy szczególnie. W FS22 już niedługo będzie można wzbogacić swoje gospodarstwa czy ekipy leśne naczepami prosto z fabryki MEGA.

MEGA to Rodzimy producent stalowych i aluminiowych naczep do przewozu m.in. płodów rolnych, kruszyw budowlanych, materiałów opałowych oraz złomu, produkowane tu również są naczepy i przyczepy do przewozu drewna dłużycowego i tak samo w ofercie zobaczymy wózki rolnicze sprzęgające (typu dolly). Firma posiada siedzibę w Nysie. Marka może pochwalić się aż czterdziestoma krajami eksportu, produkcją 1300 produktów rocznie oraz 310-osobową załogą. Znaczącym faktem jest też ten, że od 2017 roku MEGA nie tracąc polskiego charakteru, stała się częścią międzynarodowej Grupy Benalu. 

Mega 2

Z kolei JHHG Modding to również polskie akcenty. Jest to zespół zajmujący się tworzeniem modyfikacji właśnie do Farming Simulator. Żeby tego było mało, JHHG jest oficjalnym partnerem szwajcarskiego producenta gry, a więc GIANTS Software. Ekipa działająca od 2008 roku może pochwalić się wieloma projektami, spośród których licznymi są maszyny firmy John Deere oraz od niedawana Czajkowski!

czajkowski

Spoglądając z kolei na naczepy produkowane w rzeczywistości przez MEGA Sp. z o. o. trudno się nie zgodzić, że robią wrażenie. Fakt, że już niebawem zawitają do wirtualnego świata, wzbudza dodatkową ekscytację. Aktualnie nie znamy jeszcze dokładnej daty ukazania się “modów” w grze, jednak bezsprzecznie jest bliżej aniżeli dalej.