Respawn.pl

Sprout bez prowadzącego! refrezh na ławce rezerwowej

Autor: Marcin Kapusta

Zmian w Sprout ciąg dalszy. Dziś przygodę z niemiecką organizacją zakończył dotychczasowy prowadzący, Ismail “refrezh” Ali!

Z ciężkim sercem rozstajemy się z refrezhem. Ze względu na różne poglądy dotyczące funkcjonowania projektu, zawarliśmy obopólne porozumienie o umieszczeniu go na liście transferowej. Jesteśmy wdzięczni za jego zaangażowanie i wspomnienia, zwłaszcza za naszą drogę do Majora IEM Rio” – ogłosili przedstawiciele Sprout.

Dziś zostałem wystawiony na listę transferową w Sprout. Jest mi z tego powodu smutno, ale było jasne, że mamy różne wizje dotyczące funkcjonowania zespołu. Było wiele nieporozumień, co do sposobu zarządzania i struktury drużyny. Jak większość z Was wie, mieliśmy kilka zmian kadrowych i testy nowych graczy w bardzo krótkim odstępie czasu. Z tego też względu mieliśmy niewiele czasu na znalezienie tożsamości zespołu. Nigdy tak naprawdę nie znalazłem swojego miejsca i nie udało mi się zrealizować moich wizji dotyczących tego projektu. Oznacza to, że ja i Sprout pójdziemy teraz swoimi własnymi drogami. Chcę podziękować chłopakom i zarządowi za przyjemny półroczny okres współpracy.” – oświadczył refrezh za pośrednictwem wpisu na TwitLongerze.

refrezh wraz z Zyphonem przywdziali trykot berlińskiej organizacji w momencie ogromnej rewolucji, tj. 15 sierpnia ubiegłego roku. Ten pierwszy objął rolę głównodowodzącego, zastępując w obowiązkach zwolnionego Timo “Spiidiego” Richtera. Utożsamiając się ze Sprout, refrezh zdołał m.in. dotrzeć do półfinałów Elisa Masters Espoo 2022, wywalczyć wicemistrzostwo jesiennej edycji ESL Mistrzostw Niemiec, a także awansować na Majora IEM Rio 2022, w którym ostatecznie podopieczni BERRY’ego zajęli 12/14. lokatę. Niemniej wraz z nadejściem 2023 roku duńsko-rumuński kolektyw zaliczył ogromny regres, spadając z 18. miejsca w rankingu HLTV na 29. Całą sytuację pogorszyły chaotyczne ruchy kadrowe. Dla przykładu Mikkel “Maze” Sparvath przebywał na testach w Sprout niespełna tydzień. Dzisiejsze odejście refrezha spowodowało, że do wyjściowej piątki wrócił Zyphon, który został odsunięty na rezerwę zaledwie trzy tygodnie wcześniej.

Zyphon powraca do swojej roli w głównym składzie. Jeśli chodzi o poszukiwanie nowego IGL-a, aktywnie testujemy kandydatów i będziemy na bieżąco informować o naszych postępach.” – poinformował zarząd klubu w mediach społecznościowych.

Aktualny skład Sprout wygląda następująco:

  • Denmark Victor “Staehr” Staehr
  • Denmark Rasmus “Zyphon” Nordfoss
  • Romania Laurențiu “lauNX” Țârlea
  • Romania Adrian “XELLOW” Guță
  • Denmark Danny “BERRY” Krüger (trener)