Respawn.pl

Sprout nie będzie dalej grało z Mazem – Duńczycy wciąż szukają nowego prowadzącego

Autor: Maks Bartosik
Berry Sprout saw

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że Sprout testuje Mikkela “⁠Maze⁠” Sparvatha jako nowego In Game Leadera. Testy Duńczyka nie potrwały jednak zbyt długo i zespół postanowił dalej rozglądać się za nowym prowadzącym.

Maze dołączył do Sprout na okres testowy po tym, jak zespół rozstał się z Rasmusem “Zyphon” Nordfossem. Były zawodnik m.in. akademii Fnatic, który ostatnio dołączył do zespołu Snaxa, prowadził duńską formację podczas zamkniętych kwalifikacji do IEM Brazil 2023. Te jednak nie poszły po myśli Sprout, które najpierw przegrało z 9INE, a potem z BiG. Po nieudanej próbie wywalczenia awansu na turniej w Brazylii, podjęto decyzję o zakończeniu testów Maze’a i dalszym poszukiwaniu nowego prowadzącego.

Trener wkracza do akcji

Tymczasowo w Sprout występować będzie Danny “BERRY” Kruger, czyli dotychczasowy trener zespołu. Nie będzie to jednak pierwszy raz, gdy Duńczyk będzie pełnił rolę stand-ina. BERRY występował z Sprout podczas jesiennych finałów ESL Meisterschaft 2022, a wcześniej pomagał drużynie podczas europejskiego turnieju RMR przed PGL Major w Antwerpii.

Walka o Majora za rogiem

Poszukiwania nowego dowodzącego to nie lada problem dla Sprout. Już za niecałe dwa tygodnie startują kwalifikacje do Majora w Paryżu. Duńska formacja dalej nie może być pewna otrzymania zaproszenia do zamkniętych kwalifikacji. W ostatniej wersji rankingu Valve Sprout znalazło się na 25 pozycji, która na tamten moment dawała im wspomniane zaproszenie, jednak po odejściu Zyphona i nieudanych kwalifikacjach do IEM Brazil 2023, Sprout może stracić sporo punktów.

Aktualnie skład Sprout prezentuje się następująco:

Denmark Victor “⁠Staehr⁠ Staehr
Romania Laurențiu “⁠lauNX⁠ Țârlea
Denmark Ismail “⁠refrezh⁠ Ali
Romania Adrian “⁠XELLOW⁠ Guță
Denmark Danny “⁠BERRY⁠ Krüger (stand-in)