Respawn.pl

Sprout z nowym składem CS:GO! Na pokładzie były gracz Spirit

Autor: Marcin Kapusta

Sprout ujawniło wszystkie karty, ogłaszając nowy skład CS:GO. Berlińska organizacja postawiła na młodych adeptów!

Pod koniec czerwca rozpoczął się rozbiór Sprout od utraty dwóch aspirujących gwiazd. Najpierw Laurentiu “lauNX” Țârlea został wykupiony przez Falcons, a później Victor “Staehr” Staehr przywdział trykot Astralis. Ich transfery pociągnęły za sobą kolejne dwa pożegnania – z Zoranem “xicozem” Markowskim oraz Adrianem “XELLOWEM” Gutą. Posadę zachował jedynie Rasmus “Zyphon” Nordfoss, który stał się centralną postacią nowego kolektywu. U jego boku zagrają Ihor “w0nderful” Zhdanow, Olle “spooke” Grundstrom, powracający Rasmus “raalz” Steensborg oraz Danił “alpha” Demin, któremu zaoferowano długoterminowy kontrakt po dwumiesięcznym okresie testowym.

Zebraliśmy utalentowaną i doświadczoną grupę graczy, którzy posiadają mieszankę doświadczenia, umiejętności i głodu sukcesu. Zmiana to szansa na rozwój, a dzięki nowym nabytkom z optymizmem patrzymy w przyszłość naszej drużyny. Należy pamiętać, że także akademia będzie odgrywała integralną rolę w naszym kursie. Serdecznie dziękujemy naszym fanom oraz sponsorom za niezachwiane wsparcie podczas tych burzliwych czasów. Dzięki ich nieustannej zachęcie wierzymy, że nasz zespół będzie walczył o powrót na szczyt i przyniesie dumę wszystkim, którzy byli z nami.” – oświadczyli przedstawiciele Sprout.

Kim są nowe nabytki Sprout?

Raalz miał już okazję reprezentować Sprout w latach 2021 – 2022. Pod jego dowództwem, drużyna zwyciężyła m.in. 39. sezon ESEA Premier Europe oraz dwukrotnie sięgała po puchar ESL Mistrzostw Niemiec. Niemniej tym razem pałeczkę lidera przejmie zaledwie 18-letni alpha, który w przeszłości występował w akademii Cloud9. “Wbrew oczekiwaniom, raalz nie wróci jako IGL. Te obowiązki przejmie alpha, który pomimo swojego młodego wieku okazał się wszechstronnym graczem z wyczulonym okiem na strategię.” – napisał zarząd Sprout, chwaląc Rosjanina.

Na pozycji nominalnego snajpera zameldował się dotychczasowy zawodnik Spirit, w0nderful. Pod banderą tego klubu Ukrainiec zdobył m.in. tytuł mistrzowski FiReLEAGUE 2022 Global Finals, a także dotarł do ćwierćfinałów Majora IEM Rio de Janeiro 2022. W wyniku czerwcowej restrukturyzacji w szeregach Teamu Spirit, w0nderful stracił angaż w wyjściowej piątce na rzecz Artema “ArtFr0sta” Kharitonowa.

Ostatni fotel przypadł Ollemu “spooke’iemu” Grundströmowi, który uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych szwedzkich graczy CS:GO młodego pokolenia. 21-latek od listopada 2021 roku utożsamiał się z zespołem 00 PROSPECTS, z którym zwyciężył kilka mniejszych turniejów na skandynawskiej scenie.

Nowy skład Sprout wygląda następująco:

  • Denmark Rasmus “Zyphon” Nordfoss
  • Ukraine Ihor “w0nderful” Zhdanow
  • Denmark Rasmus “raalz” Steensborg
  • Sweden Olle “spooke” Grundstrom
  • Russia Danił “alpha” Demin
  • Denmark Danny “BERRY” Krüger (trener)