Respawn.pl

Strona główna » SRO Motosport rozpoczyna oficjalne mistrzostwa GT eSport!

SRO Motosport rozpoczyna oficjalne mistrzostwa GT eSport!

Autor: Marcin Skrętkowicz

Advertisement

W tym sezonie serii Blancpain GT towarzyszyć będą wirtualne mistrzostwa GT eSport. Pełno nagród oraz możliwości dla zwycięzców.

Po wydaniu przez SRO Motorsports Group własnej symulacji wyścigowej dla Blancpain GT Sereies w Asseto Corsa Competizione przyszła kolej na wirtualne mistrzostwa GT, które będą towarzyszyć prawdziwym mistrzostwom. Wirtualne zmagania będą nosiły nazwę SRO eSport GT Series i zapewni trzem zwycięzcom prawdziwe doświadczenie wyścigowe – Team Lamborghini Squadra Corse oceni styl jazdy, umiejętności fizyczne oraz psychiczne w prawdziwym pojeździe GT.

Wszyscy gracze Asseto Corsa Competizione mają taką samą szansę, ponieważ kwalifikacje odbędą się również online. Wirtualne mistrzostwa GT będą składały się z czterech imprez kwalifikacjach i decydującego finału, z których wszystkie odbędą się w ramach serii 2019 Blancpain GT. Rundy kwalifikacyjne odbędą się w trzech klasach: Pro, Silver oraz Amatuer, z których każda składa się z dwunastu zawodników. Kierowcy serii Pro zostaną wybrani na podstawie zaproszenia. Jeżeli chodzi o serię Silvera to tutaj zakwalifikuje się 12 najlepszych kierowców Asseto Corsa Competizione Hot Lap Challange. Seria Amatuer będzie składać się z najlepszych kierowców, którzy byli na podium podczas weekendów wyścigowych.

W każdym turnieju kwalifikacyjnym są trzy rundy finałowe, a czterech najlepszych zawodników przechodzi do następnej rundy. Wielki finał odbędzie się równolegle z finałem sezonu Blancpain GT Series. Tam zostaną wyłonieni trzej zwycięzcy.

Pełny harmonogram serii SRO GT eSport:

  • od 13.04 do 14.04 -> Monza;
  • od 31.05 do 01.06 -> Paul Ricard;
  • od 26.07 do 28.07 -> SPA;
  • od 30.08 do 01.09 -> Nurburgring.
  • od 28.09 do 29.09 -> Barcelona – FINAŁ.