Respawn.pl

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Autor: Marcin Skrętkowicz
Star Wars

Podczas panelu na imprezie Star Wars Celebration w Chicago, Respawn Entertainment ogłosiło, że Star Wars Jedi: Upadły zakon – nowa, przygodowa gra single-player – zadebiutuje 15 listopada 2019 na konsole Xbox One, PlayStation4 oraz komputery PC.

W grze poznamy fascynującą historię osadzoną wkrótce po wydarzeniach z filmu Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów. Fani będą mogli śledzić historię młodego padawana – Cala Kestisa, który przeżył Rozkaz 66 – tajny dekret Imperatora, by wyeliminować wszystkich Jedi. Graczom przyjdzie zmierzyć się z przeszłością, ukończyć trening, nauczyć się używać Mocy oraz opanować sztukę władania mieczem świetlnym – wszystko to pozostając o krok przed ścigającymi ich Imperium i śmiercionośnymi Inkwizytorami.

„Wielu fanów Gwiezdnych Wojen, w tym my sami, jest naprawdę zainteresowanych mrocznymi czasami, więc chcieliśmy zbadać ten tajemniczy, niebezpieczny okres”, powiedział Stig Asmussen, Game Director w Respawn Entertainment. „Zespół Lucasfilm okazał się dla nas niesamowitym partnerem, pomagając nam odkrywać i dalej rozwijać tę część historii uniwersum, w której Imperium znajduje się u szczytu potęgi, a pozostali przy życiu Jedi ukrywają się. W tej narracji stworzyliśmy grę z intensywną, ale przemyślaną i wciągającą walką w zwarciu, przy użyciu miecza świetlnego i Mocy, pozwalając każdemu spełnić swoją fantazję o staniu się rycerzem Jedi.”

„Kiedy Respawn zwrócił się do nas z pomysłem na grę, natychmiast to podchwyciliśmy. Tytuł dla pojedynczego gracza, osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen, był dokładnie tym, czego szukaliśmy, i wiemy, że fani byli również spragnieni tego typu rozgrywki” – powiedział Steve Blank, Director, Franchise Content & Strategy, w Lucasfilm. „Skupienie się na Calu ocalałym po pogromie Rozkazu 66, otwiera wiele możliwości w rozgrywce i bogate wątki do rozwinięcia dla tej nowej postaci i jej historii”.

Gracze poznają Cala na planecie Bracca, jednej z kilku zupełnie nowych lokalizacji wprowadzonych w grze. Cal ukrywa się przed Imperium, ale zostaje namierzony i zmuszony do ucieczki, gdy ujawnia swoje Moce. Podczas wędrówki Cal i jego wierny droid BD-1 poznają nowych przyjaciół, jak tajemniczą Cerę, ale wpadną też na znajome twarze z przeszłości. Ucieczka Cala przed Imperium stanie się jeszcze bardziej niebezpieczna, gdyż jest ścigany przez Drugą Siostrę, jednego z elitarnych Inkwizytorów Imperium. Towarzyszą jej specjalne siły Imperium wyszkolone do tropienia Jedi i pomagające Inkwizytorom w ich brudnej robocie.

Przy projektowaniu gry Star Wars Jedi: Upadły zakon mechanika rozrywki miała najwyższy priorytet, aby zapewnić wierne odwzorowanie intensywnych bitew znanych z filmów. Studio Respawn znane jest z tworzenia gier najwyższej jakości, zarówno pięknych wizualnie jak i doskonałych technicznie. Przemierzając świat gry można będzie korzystać z Mocy do pokonywania przeszkód i rozwiązywania środowiskowych zagadek, a także by zdobywać taktyczną przewagę nad przeciwnikami. Fani Gwiezdnych Wojen rozpoznają kultowe lokacje, broń, sprzęt oraz antagonistów, a także spotykają się z zupełnie nowymi dla uniwersum postaciami, lokacjami, stworzeniami, droidami i wrogami.

Star Wars Jedi: Upadły zakon jest już dostępny w przedsprzedaży, oferując fanom w tej wersji unikalne elementy kosmetyczne. Więcej informacji można znaleźć na stronie StarWarsJediFallenOrder.com.