Respawn.pl

Strona główna » Starcie niepokonanych grupy B EPL-a, czyli ENCE z FURIĄ

Starcie niepokonanych grupy B EPL-a, czyli ENCE z FURIĄ

Autor: Krzysztof Sarna

W grupie B piętnastej odsłony ESL Pro League mamy jeszcze dwóch “tytanów”. Mówiąc konkretniej, są to dwie niepokonane dotychczas formacje, a więc ENCE i FURIA. Akurat tak się składa, że to właśnie dziś dojdzie do spotkania pomiędzy tymi zespołami. 

Minione trzy dni to zdecydowanie dni na plus dla ENCE. Zespół, na pokładzie którego znajduje się dwójka Polaków, doprowadził do nie lada niespodzianek, pokonując FaZe Clan, Team Vitality i Outsiders. Wydaje się jednak, że największe wyzwanie stoi przed Pawłem “dychą” Dychą i jego kolegami dziś. Przyjdzie im się spotkać z FURIĄ, która do tej pory również nie przegrała ani jednego pojedynku.

To starcie odbędzie się w sobotę jako pierwsze, a pierwsze akcje na serwerze powinniśmy ujrzeć już o godzinie 12:30. Brazylijczycy pokonali już Outsiders, Sprout i Team Vitality. Andrei “arT” Piovezan i jego koledzy w tych trzech potyczkach przegrali łącznie dwie mapy. W przypadku “Ośmiorniczek” była to zaledwie jedna arena. Statystyka ta jednak nie ma żadnego przełożenia na dzisiejszy pojedynek. Samo starcie bezsprzecznie będzie stać na bardzo wysokim poziomie, ponieważ drużyny sąsiadują ze sobą w światowym rankingu HLTV. Wyżej, bo na czternastej pozycji są gracze z Ameryki Południowej. Organizacja z Finlandii jest natomiast oceniania na piętnastą siłę świata.

CZYTAJ TAKŻE: Które mapy cieszą się największą popularnością na MM’ach i Faceitach w CS:GO?

Następnie Sprout powalczy o pierwsze zwycięstwo na ESL Pro League. Podopieczni Danny’ego “BERRY’EGO” Krügera są jedyną ekipą w grupie B, która do tej pory nie wygrała jeszcze ani jednego spotkania. Dziś jednak łatwo nie będzie odmienić tego stanu rzeczy, ponieważ po drugiej stronie stanie Outsiders. Co prawda aktualna sytuacja związana z konfliktem zbrojnym pomiędzy Ukrainą a Rosją, a przez to idący brak możliwości gry pod banderą Virtus.pro może źle oddziaływać na Timura “bustera” Tulepova i jego kolegów, aczkolwiek ci pokonali FaZe Clan. Gracze z regionu CIS nie sprostali jednak w starciach a FURIĄ i ENCE. W ostatecznym rozrachunku to właśnie “Obcy” są faworytem dzisiejszego pojedynku. 

Ostatnim starciem przedostatniego dnia rywalizacji w grupie B będzie to z udziałem Teamu Vitality i FaZe Clanu. Teoretycznie na papierze to spotkanie zapowiada się hitowo. Warto mieć jednak na uwadze, że obie te drużyny mocno zawodzą. Po trzech starciach na swoich kontach mają po jednym triumfie, co przekłada się na trzy punkty w tabeli. Organizacja z Francji wygrała ze Sprout, a przegrała z ENCE i FURIĄ. Natomiast mistrz katowickiego IEM-a również pokonał organizację z Niemiec, a nie podołał z ENCE i Outsiders. Trudno tak naprawdę ocenić, która z tych formacji powinna wygrać dzisiejsze zawody, wszak jak już wspomnieliśmy – oba z zespołów w ostatnich dniach zawodzą. 

Harmonogram piątkowych spotkań grupy B piętnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

12:30 | ENCE vs. FURIA – BO3

16:00 | Outsiders vs. Sprout – BO3

19:30 | Team Vitality vs. FaZe Clan – BO3

Więcej informacji na temat piętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.