Respawn.pl

Starcie sąsiadów rankingu HLTV! FaZe stanie naprzeciwko G2

Autor: Krzysztof Sarna

BLAST Premier Fall Groups małymi krokami zbliża się do końca. W środę przyjdzie nam obserwować finał grupy A. Jednak bardziej pasjonująco zapowiada się finał konsolidacyjny grupy C, w którym spotkają się sąsiedzi rankingu HLTV – FaZe Clan oraz G2 Esports. To właśnie od tego meczu oczekujemy fajerwerków.

FaZe Clan i OG o awans do finału grupy C

Na sam początek środowej rywalizacji w Kopenhadze ujrzymy zawody z udziałem FaZe Clanu i G2 Esports. Obie ekipy odniosły już po jednej porażce. W przypadku amerykańskiej formacji była to przegrana przeciwko Teamowi Liquid w finale górnej drabinki. Z kolei G2 również uległo tej samej formacji, z tą różnicą, że w rundzie otwierającej. Później w finale dolnej drabinki “Samuraje” górowały nad OG Esports. W tym roku ekipy te spotkały się dwukrotnie: za pierwszym podczas IEM Katowice – wygrana G2 2:0, za drugim podczas IEM Dallas – po pełnej serii triumfowali Finn “karrigan” Andersen i koledzy. Droga jest dziś otwarta i zwycięstwo którejkolwiek z tych formacji nie będzie zaskoczeniem. Wygrany tych zawodów awansuje do finału grupy C, podczas gdy przegrany spadnie do Knockout Stage, w którym czeka już na niego Evil Geniuses.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejna fala zaproszeń i dawka poprawek – Aktualizacja CS2 19/07/2023

Natomiast na godzinę 18:30 zaplanowano konfrontację Teamu Vitality i Ninjas in Pyjamas. Będzie to pierwszy z trzech grupowych finałów. Tym razem mówimy o zbiorze A. Na trwającym turnieju w stolicy Danii nie mieliśmy jeszcze okazji oglądać tych dwóch formacji naprzeciwko siebie. Świetnie jednak w imprezę weszły “Pszczółki”, które wynikami 2:0 pokonały Evil Geniuses i Complexity Gaming, miażdżąc wręcz te zespoły. NiP potknęło się już na samym starcie, bo przegrało 1:2 z CoL, ale później pokonało EG i zrewanżowało się Complexity. Trudno jednak o hurraoptymizm, kiedy zwrócimy uwagę na to, jak rozpędzeni są zawodnicy francuskiej organizacji. 

Harmonogram środowych spotkań BLAST Premier Fall Groups prezentuje się następująco:

15:00 | FaZe Clan vs. G2 Esports – BO3

18:30 | Team Vitality vs. Ninjas in Pyjamas – BO3

Oba te spotkania będzie można obejrzeć wraz z polskim komentarzem na oficjalnym kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Dostać się do niego można klikając tutaj.