Respawn.pl

Starcie wagi ciężkiej na start 6. kolejki ESL MP. Ungentium zagra z ESCĄ

Autor: Krzysztof Sarna

Rozpoczęcie nowego tygodnia wiąże się rozpoczęciem nowej kolejki w ESL Mistrzostwach Polski. To będzie już szósta seria zawodów fazy zasadniczej, a w niej dojdzie do prawdziwego hitu. W jego ramach Ungentium zagra z Teamem ESCA Gaming. 

Ilość spotkań w ubiegłym tygodniu ESL MP nas zawiodła i nie bójmy się tego powiedzieć. Zazwyczaj jesteśmy przyzwyczajeni do pięciu potyczek, a w ramach piątej kolejki ujrzeliśmy tylko trzy. Tym razem jednak nic nie powinno się wydarzyć. Co więcej, wszystko powinno wynagrodzić spotkanie pomiędzy liderami tabeli, a więc Ungentium i Teamem ESCA Gaming. 

Jednak szósta kolejka rozpocznie się od dwumeczu pomiędzy Anonymo Esports i Lycans. Podopieczni Adriana “IMD” Piepera aktualnie zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. Na osiem spotkań wygrali oni pięć, co przełożyło się na piętnaście punktów. Ciekawi jesteśmy, jak to wszystko w wykonaniu “Anonimowych” będzie się prezentować dziś. Wszak kilka dni temu dowiedzieliśmy się przecież, że w organizacji Mateusza “Sówka” Kowalczyka będą testowani kolejni zawodnicy. Jednak fani Anonymo nie powinni mieć dziś obaw, a to za sprawą tego, że Lycans zajmuje ostatnie miejsce w peletonie. Po także ośmiu rozegranych starciach Jakub “nestee” Lempart i jego kompani mają zaledwie trzy oczka i są pierwszym kandydatem do spadku. Udało im się jedynie wygrać Nuke’a z M1 EDEN. Do dziewiątego Dolej Miodu Lycans traci na ten moment cztery oczka. 

Bardzo pasjonującym dwumeczem będzie ten drugi pomiędzy Ungentium a Teamem ESCA Gaming. Jednak to ten pierwszy zespół obejmuje fotel lidera z zapasem pięciu punktów. Patryk “Sidney” Korab i spółka pozytywnie zaskakują w tym sezonie zasadniczym. Po dziesięciu rozegranych meczach mają 25 punktów. Natomiast TEG również radzi sobie kapitalnie, czego dowodem jest dziewiętnaście oczek po ośmiu spotkaniach. Nie skłamiemy, jeśli stwierdzimy, że jeżeli aktualny lider zgarnie dziś komplet punktów, to najprawdopodobniej zakończy fazę zasadniczą na pierwszym miejscu. Jeśli natomiast ESCA poradzi sobie lepiej, walka o miano ten najlepszej drużyny toczyć się będzie aż do rozpoczęcia fazy play-off.

Harmonogram poniedziałkowych spotkań 6. kolejki ESL Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:

18:00 | Anonymo Esports vs. Lycans – BO1

19:15 | Lycans vs. Anonymo Esports – BO1

20:30 | Ungentium vs. Team ESCA Gaming – BO1

21:45 | Team ESCA Gaming vs. Ungentium – BO1

Wszystkie te spotkania, oczywiście wraz z polskim komentarzem będzie mogli oglądać na oficjalnym kanale ESL Polska na Twitchu. Dostaniecie się do niego klikając ten odnośnik.