Respawn.pl

stark jedną z twarzy nowego składu MOUZ

Autor: Marcin Kapusta
stark

MOUZ ujawniło wyjściowy skład Valoranta na sezon 2024. Nowymi nabytkami zostali David “Fizzy” Figueiredo oraz Krzysztof “stark” Lewandrowski!

Na początku stycznia z zespołem rozstali się Ivan “B3ASTM0D3” Ledić oraz Murat “murii” Korkmaz. Po dwóch tygodniach powstałe po nich wakaty wypełnili David “Fizzy” Figueiredo oraz Krzysztof “stark” Lewandrowski. “Udowodniliśmy wszystkim, że jesteśmy najlepszą drużyną w naszym regionie i takie też powinny być oczekiwania na 2024 rok. Nie można obiecać pewnych wyników, ale mamy wszystkie elementy, wiemy jak wygrywać i jesteśmy głodni zwycięstw bardziej niż kiedykolwiek” – stwierdził główny trener, Jiri “KUNDIKUNDI” Honkala.

Po bardzo udanym off-sezonie jesteśmy podekscytowani możliwością walki o pierwszy tytuł w VRL. Utrzymaliśmy trzon zespołu i zaangażowaliśmy utalentowanych graczy w postaci starka i Fizzy’iego. Nowy sezon będzie jeszcze bardziej konkurencyjny, ponieważ do ligi dołączy kilka nowych drużyn, ale naszym niezmiennym celem jest utrzymanie pozycji lidera

 –  oświadczył dyrektor ds. rozwoju biznesu w MOUZ, Jan Dominicus.

stark dołącza do popularnych Myszy

Polak w minionym roku reprezentował dwie drużyny – CGN Esports oraz Joblife. Pod banderą tej pierwszej zwyciężył pierwszy i drugi split VALORANT Challengers 2023 DACH Evolution. W połowie lipca wylądował na ławce rezerwowych, a dwa miesiące później dołączył do francuskiej organizacji Joblife. Niemniej pobyt w niej zakończył po zaledwie trzech tygodniach.

Stark zaimponował nam na testach tym, że dużo myśli o grze i bardzo dobrze ją czyta. Widzimy w nim duży potencjał i w tym roku udowodni, że jest jednym z najlepszych graczy w Europie” – powiedział trener KUNDIKUNDI o swoim nowym podopiecznym.

Ostatni fotel przypadł Davidowi “Fizzy’iemu” Figueiredo. 23-latek zaliczył udany epizod w SAW Esports, z którym dwukrotnie triumfował w VALORANT Challengers 2023 Portugal. Ostatnie trzy miesiące spędził w rodzimym FOKUS, jednak był to czas pozbawiony jakichkolwiek sukcesów.

Fizzy jest niesamowicie dobry w każdym aspekcie gry i ma dokładnie taką osobowość, jakiej szukaliśmy. Zaimponował mi od razu na testach i nie było wątpliwości, by zaangażować do do nominalnego składu” – stwierdził KUNDIKUNDI na temat Fizzy’iego.

Aktualny skład MOUZ wygląda następująco:

  • Finland Ilari “iluri” Puranen
  • Germany Nico “Obnoks” Garczarczyk
  • Poland Tselmeg “xuss” Tsolmon
  • Poland Krzysztof “stark” Lewandrowski
  • Portugal David “Fizzy” Figueiredo
  • Finland Jiri “KUNDIKUNDI” Honkala (trener)

Fizzy i stark zadebiutują w nowych barwach już 10 lutego w ramach pierwszego splitu VALORANT Challengers 2024 DACH Evolution. Oprócz popularnych Myszy, w rozgrywkach zobaczymy m.in. Eintracht Frankfurt, ALTERNATE aTTaX, CGN Esports czy RIZON Kamila “frontside’a” Moronia.