Respawn.pl

StarLadder Season XII – pierwszy mecz Polaków

Autor: Sergiusz Lelakowski

Pierwszy mecz na ukraińskim LANowym turnieju Virtus.pro rozegrało przeciwko szwedzkiemu zespołowi Ninjas in Pyjamas. Polacy uzyskali szansę odwrócenia negatywnej serii przegranych ze szwedzkimi przeciwnikami – czy im się to udało? Przekonajmy się.

Jako pierwsza mapa został rozegrany de_mirage – teoretycznie najsilniejsza mapa naszych zawodników. Przegrana runda nożowa spowodowała, iż podopieczni ‘kubena’ zaczęli spotkanie po znacznie trudniejszej stronie terrorystów. Doskonałe krycie zespołowe i świetna indywidualna forma prezentowana przede wszystkim przez ‘allu’ ‘f0resta’ przyniosło efekt w postaci tylko jednej rundy wygranej przez naszych reprezentantów. Przegrana druga pistoletówka zapowiadała zwycięstwo NiP  sensacyjnym wynikiem 16:1. VP w drugiej połówce przebudziło się, ugrywając 5 rund pod rząd, niestety otrzeźwienie przyszło zbyt późno – jedna skuteczna akcja przeprowadzona przez Szwedów zaskutkowała skończeniem mapy wynikiem 16:6.

Drugą mapę (de_infernoVirtusi również zaczęli od przegranej rundy nożowej, co oczywiście spowodowało zaczynaniem po stronie terrorystów. Tym razem jednak taktyka NEO’ przygotowana na rundę pistoletową okazała się w 100% skuteczna – przyniosło to efekt w postaci wygranych dwóch rund. Niestety w kolejnej rundzie  NiP przygotowało pułapkę, w którą Polacy niestety wpadli. Od tego momentu Ninje nie oddawali inicjatywy – nawet wzięcie przerwy przez naszych reprezentantów nie przyniosło oczekiwanych rezultatów; pierwsza połówka zakończyła się wynikiem 12:3. Ostatnią szansą dla Polaków było wygranie drugiej pistoletówki i wspięcie się na szczyt swoich umiejętności – niestety Szwedzi najwidoczniej postanowili zakończyć to spotkanie najszybciej, jak to tylko możliwe – wygrali 3 pierwsze rundy drugiej połowy i teraz musieli oczekiwać tylko na odpowiedni moment, żeby zadać ostateczny cios. Taka chwila przyszła w rundzie 22. – mimo rundy eco Szwedzi błyskawicznie przejęli środek i dywany, a potem wyczekali na odsłonięcie się odbijających zawodników VP. Mapa skończyła się wynikiem 16:6, a mecz – 2:0 dla NiP.