Respawn.pl

Starladder ujawnia szczegóły turnieju CIS Minor

Autor: Sergiusz Lelakowski

Turniej Starladder odbędzie się w Moskwie, a pula nagród wyniesie 50 000$. Na zwycięzców czekają również 2 miejsca w kwalifikacjach offline do ESL One Cologne 2016.

Turnieje typu Minor to imprezy regionalne, o puli nagród 50 000$, w których zwycięzcy prócz nagród pieniężnych mogą liczyć na miejsce w kwalifikacjach offline do następnego turnieju rangi Major.

Starladder właśnie ogłosiło jeden z takich turniejów, w którym wziąć udział mogą drużyny uformowane przynajmniej z trzech na pięciu zawodników z krajów CIS (Wspólnoty Niepodległych Państw Eurazji). Te państwa to:

[flag ru]Rosja[/flag] [flag kg]Kirgistan[/flag]
[flag ua]Ukraina[/flag] [flag tj]Tadżykistan[/flag]
[flag kz]Kazachstan[/flag] [flag ge]Gruzja[/flag]
[flag tm]Turkmenistan[/flag] [flag am]Armenia[/flag]
[flag by]Białoruś[/flag] [flag az]Azerbejdżan[/flag]
[flag md]Mołdawia[/flag] [flag uz]Uzbekistan[/flag]

 

Litwa, Łotwa i Estonia zostały pominięte i najpewniej wezmą dział w Minorze regionu Europejskiego.

Minor rozpocznie się dwoma Otwartymi Kwalifikacjami Online, odbywającymi się w dniach 11-17 kwietnia. Wszystkie mecze rozgrywane będą w systemie BO1.

Osiem drużyn wyłonionych w ramach kwalifikacji awansują do Zamkniętych Kwalifikacji Online, w których udział weźmie dodatkowe 8 zespołów zaproszonych przez Starladder.

Cztery najlepsze “piątki” z zamkniętych kwalifikacji zagra w Finałach Offline, gdzie zobaczymy również cztery drużyny zaproszone przez organizację Starladder. Zespoły walczyć będą ze sobą w ramach dwóch grup, po cztery team’y, skąd wyłonieni trafią do półfinałów, by ostatecznie spotkać się w Wielkim Finale.

Nagrody prezentują się następująco:

1. 30 000$ + awans do kwalifikacji ESL One Cologne 2016
2. 15 000$ + awans do kwalifikacji ESL One Cologne 2016
3. 5 000$

Więcej informacji na temat turnieju – wkrótce.