Respawn.pl

Startuje BLAST Premier Spring Showdown! Dziś w akcji m.in. ENCE i Heroic

Autor: Krzysztof Sarna

Dopiero co zakończyły się zmagania w obu grupach turnieju RMR premiowanego awansem na Majora, a już dziś startuje kolejny turniej. Mowa tu o BLAST Premier Spring Showdown. Łącznie osiem ekip od dziś do niedzieli bić się będzie o awans na wiosenne finały. Wśród nich jest ENCE, które stoczy swój bój już dziś. 

Wszystkie osiem drużyn, które biorą udział na BLAST Premier Spring Showdown nie będą mieć łatwej przeprawy. To za sprawą tego, że rozgrywki toczyć się będą w formacie pojedynczej eliminacji. A to oznacza, że nie można sobie pozwolić na żadne, ale to żadne błędy, wszak porażka wiązać się będzie z końcem turnieju. 

Pierwsze starcie w ramach imprezy premiowanej awansem na Spring Final rozpocznie się o godzinie 16:30. To właśnie wtedy na serwerze pojawi się ENCE, które zmierzy się z Copenhagen Flames. Olek “hades” Miśkiewicz i jego koledzy mają za sobą udany okres, ponieważ mówimy tu o drugim miejscu na ESL Pro League, a także czwartym miejscu na RMR, co wiąże się jednocześnie z awansem na PGL Majora w Antwerpii. “Ośmiorniczki” w minionym okresie poczyniły bardzo duży postęp, co też potwierdza awans na piątą lokatę w światowym rankingu HLTV. CF łatwym przeciwnikiem dla fińskiej organizacji na pewno nie będzie, ponieważ Duńczycy zajęli w tej samej grupie RMR pierwszą lokatę, wygrywając chociażby z Ninjas in Pyjamas. Co więcej – ostatnie spotkanie, które miało miejsce z udziałem tych drużyn (28 marca) podczas Pinnacle Cup III zakończyło się na korzyść Copenhagen Flames. Formacja ze Skandynawii triumfowała wówczas 2:0. Mimo tych okoliczności to ENCE jest faworytem dzisiejszych zawodów, a ewentualną porażkę dwójki Polaków i ich kolegów trzeba będzie traktować w kategoriach sensacji i niespodzianek. 

CZYTAJ TAKŻE: WYMARZONY START EMERITOS BANDITOS! POLACY WYGRALI DWA STARCIA

Drugie i jednocześnie ostatnie środowe spotkanie powinno wystartować o godzinie 19:30. Do gry wejdzie wówczas jedyny zespół, który na liście uczestników wyprzedza ENCE w rankingu HLTV, a mowa tu o Heroic. Duńczykom przyjdzie grać z NKT, a więc 99. drużyną rankingu HLTV. Nie ulega zatem wątpliwości, że dla formacji ze Skandynawii wieczorny pojedynek powinien być czystą formalnością. 

Harmonogram środowych spotkań BLAST Premier Spring Showdown prezentuje się następująco:

16:30 | ENCE vs. Copenhagen Flames – BO3

19:30 | Heroic vs. NKT – BO3 

Spotkania transmitowane będą wraz z polskim komentarzem na kanale Twitch ESPORTNOW. Przejdziecie do niego, klikając ten odnośnik

Więcej informacji na temat rywalizacji BLAST Premier Spring Showdown Europe 2022 znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.