Respawn.pl

Startuje czwarty sezon Polish Esport Cup! Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem się rozgrywek?

Autor: Krzysztof Sarna

Polish Esport Cup to jedna z inicjatyw, których chcielibyśmy obserwować więcej na Rodzimej scenie. Głównym założeniem jest oczywiście wspieranie młodych talentów i graczy stawiających pierwsze kroki na profesjonalnym szczeblu. Z tego też powodu czwarta odsłona PEC będzie się nieco różniła od poprzednich. 

Kiedy spojrzymy na to, że to już czwarty sezon Polish Esport Cup, to możemy się zdziwić, że to już czwarta odsłona. Nad tym jednak nie będziemy się rozwodzić, tylko przejdziemy do konkretów, ponieważ nowe rozgrywki są już na horyzoncie.

4. sezon PEC rozpocznie się dokładnie 13 października i potrwa przez miesiąc, a dokładniej to do 14 listopada. Jeśli chodzi natomiast o tytuły, to nic się w tej kwestii nie zmienia, ponieważ zawodnicy będą mogli rywalizować zarówno w Counter-Strike’u: Global Offensive, jak i Rainbow Six: Siege. 

Jeśli chodzi o tytuł ze stajni Valve, to doszukamy się tu kilku zmian. Organizatorzy postanowili zrezygnować z zaproszenia czołowych formacji do fazy play-off. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że PEC postanowiło zamknąć cały turniej dla zawodników półprofesjonalnych. Impreza zostanie także wsparta przez uznane marki w świecie CS:GO, a mowa tu o takich personach, jak Filip “NEO” Kubski, Wiktor “TaZ” Wojtas, Mariusz “Loord” Cybulski, Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski,  Jacek “MINISE” Jeziak, czy też Sebastian “NEEX” Trela. Na tym jednak nie koniec i już teraz warto rzec, że warto będzie walczyć o awans do etapu finałowego. W nim każda z formacji otrzyma swojego opiekuna-idola. Pieczę nad drużynami sprawować będą: NEO, TaZ, MINISE oraz Loord. 

W całym wydarzeniu nie zabraknie również influencerów. Środowisko te będą reprezentować: Mateusz “PAGO” Pągowski, Paweł “Saju” Pawelczak czy Mariki “Ikusi” Gąsiorowskiej. 

Zapisywać się można już teraz. Jednak pamiętajcie, że liczba miejsc jest ograniczona, więc im szybciej dokonacie zapisu, tym lepiej. Dostać się możecie pod tym odnośnikiem

W przypadku R6S warto jeszcze wspomnieć, że tym razem będziemy mieli do czynienia z systemem ligowym, więc gracze będą mogli się wykazać. Dla fanów z kolei mamy przygotowany szereg nagród, które będą dostępne dla najbardziej aktywnych kibiców. Szczegóły oraz rzeczy, jakie można zgarnąć, poznacie już wkrótce!

Rywalizacja toczyć się będzie także o niemałe pieniądze. Organizatorzy imprezy podzielili się już pulami nagród, które prezentują się w następujący sposób:

CS:GO:
  1. miejsce: 15.000 zł
  2. miejsce: 5.000 zł
  3. miejsce: 1000 zł
  4. miejsce: 1000 zł
Rainbow Six: Siege:
  1. miejsce: 10.000 zł
  2. miejsce: 2000 zł
  3. miejsce: 1000 zł
  4. miejsce: 1000 zł