Respawn.pl

Startuje drugi sezon WePlay Academy League, a w nim Siuhy i Szejn!

Autor: Michał Maćkowski

Już dzisiaj wystartuje drugi sezon WePlay Academy League, w którym zagrają akademie największych organizacji na świecie. W grze ponownie będziemy mogli oglądać dwóch Polaków reprezentujących barwy mouz NXT. 

Pierwszy sezon WePlay Acadaemy League przypadł do gustu światowej społeczności CS:GO. Możliwość oglądania zawodników z akademii największych organizacji na świecie, a na dodatek turniej lanowy w pięknej oprawie przykuł uwagę szerszej publiczności. Dlatego organizatorzy długo się nie zastanawiali i postanowili wrócić z drugim sezonem. Przypomnijmy, że w pierwszej edycji najlepsi okazał się zespół mouz NXT, w którym gra dwóch Polaków.

Ponownie w rozgrywkach będziemy mogli obejrzeć Huberta “Szejna” Światły i Kamila “siuhego” Szkaradka, którzy wraz z mouz NXT rozpoczynają dzisiaj walkę o obronę tytułu. Co ważne tym razem w rozgrywkach zobaczymy osiem drużyny w tym także między innymi akademie Virtus.pro czy Natus Vincere.

Nas jednak najbardziej interesuje zespół Polaków, który znalazł się w grupie B wraz z akademiami FURII, Virtus.pro oraz fnatic.  Z każdej grupy na lanowe finały awansują po dwa zespoły, które ponownie powalczą o tytuł i pieniądze z puli nagród wynoszącej na finałach 88 000$.

Podział na grupy w drugim sezonie WePlay Academy League

Grupa AGrupa B
Young NinjasAstralis Talentmouz NXTFURIA Academy
BIG AcademyNAVI JuniorVP.Prodigyfnatic Rising

Finały drugiego sezonu WePlay Academy League rozegrane zostaną w 12-14 listopada w Kijowie. Dzisiaj do akcji wkroczą gracze mouz NXT, którzy na początek zmierzą się z FURIA Academy. Wszystkie mecze możecie oglądać na oficjalnej transmisji organizatora.

Harmonogram na dziś

  • mouz NXT vs FURIA Academy – 17:00 (BO3)
  • VP.Prodigy vs fnatic Rising – 19:30 (BO3)