Respawn.pl

STARTUJE IEM KATOWICE 2023; POLACY ROZPOCZYNAJĄ WALKĘ O SPODEK!

Autor: Michał Maćkowski

Wreszcie możemy to ogłosić! JUŻ DZISIAJ startuje Intel Extreme Masters Katowice 2023, gdzie oglądać będziemy mogli jeden polski zespół, który już na dzień dobry czeka nie lada wyzwanie.

Intel Extreme Masters Katowice powraca i to z polską drużyną na pewno w pierwszej fazie rozgrywek. Najważniejsza i największa impreza esportowa w Polsce ponownie przyciągnie kibiców z całego świata nie tylko przed ekranami monitorów, ale także do katowickiego Spodka, czyli jednej z esportowych stolic świata.

Gotowi? Do startu, START! 

Intel Extreme Masters Katowice 2023 oficjalnie startuje już dzisiaj! Faza Play-in, w której oglądać możemy łącznie siedmiu naszych rodaków, szczególnie zainteresuje polskich kibiców, którzy być może doczekają się swojego reprezentanta na scenie Spodka. Do tego jednego daleka droga, bo przed Pawłem “dycha” Dychą, Maciejem “F1KU” Miklasem i zespołem Permitta niełatwe zadania.

ENCE vs paIN – 11:00 

Wszystkie spotkania w pierwszej rundzie fazy play-in rozegrane zostaną w systemie BO1, co jak możemy się domyślić, przyniesie pewne niespodzianki. Już w jednym z dwóch pierwszych spotkań oglądać będziemy mogli ekipę Pawła “dychy” Dychy, która jest zdecydowanym faworytem kibiców i eWinner z kursem 1,28. Międzynarodowa drużyna podejmie w pierwszym meczu brazylijskie paiN, na które kurs wynosi 3,60. Polacy zdecydowanie będą tutaj za ENCE, bowiem liczymy na minimum jednego Polaka na scenie w katowickim Spodku.

ence

Cloud9 vs IHC – 11:00

W tym samym czasie swoje spotkanie rozgrywać będzie Cloud9, które zadebiutuje z nowym zawodnikiem. W szeregach formacji, która do niedawna była najlepszą ekipą na świecie, zobaczymy byłego gracza Virtus.pro Timura “buster” Tulepova. Nie wiemy, co rosyjsko-kazachstański zespół pokaże w swoim pierwszym spotkaniu w tym roku. Rywalem Cloud9 w pierwszym meczu na IEM Katowice 2023 będą mongolscy gracze reprezentujący barwy IHC, którzy wygrali ostatnio azjatyckie kwalifikacje do IEM Brazil. Mimo pierwszego meczu w 2023 roku, to Cloud9 według eWinner jest zdecydowanym faworytem z kursem 1,08. Natomiast ewentualne zwycięstwo graczy z Mongolii wyceniono no aż 7,40.

Przegraj i otrzymaj zwrot!

Intel Extreme Masters Katowice 2023 to idealna pora, aby spróbować postawić swój pierwszy kupon. Jeżeli nie macie jeszcze konta na eWinner, to jest to idealna okazja. U naszego partnera nieustannie można otworzyć konto i obstawić pierwszy kupon, który jeżeli okaże się przegrany, to otrzymacie zwrot środków pomniejszony jedynie o kwotę podatku. Z tego miejsca należy zdradzić pewien lifehack, bowiem z kodem ‘RESPAWN’ kwota zwrotu może wynieść nawet do 110 PLN! Więcej informacji na temat tej promocji znajdziecie klikając poniższy banner. 

322954067 847258536552610 1522472824655082416 n

MIBR vs Ninjas in Pyjamas – 12:15

Druga seria spotkań wydawać się może rywalizacją Dawida z Goliatem. Ninjas in Pyjamas, które na IEM Katowice zagra ze zmiennikiem w postaci Kristiana “k0nfiga” Wienecke zmierzy się z niżej notowanym o dwadzieścia pozycji brazylijskim MIBR. Europejska formacja mimo nie najlepszego występu na BLAST Series Spring Groups nadal według eWinner jest zdecydowanym faworytem z kursem wynoszącym 1,28. Natomiast zwycięstwo Brazylijczyków, którzy na ten moment zajmują 4 miejsce w rankingu HLTV dla samych ekip z Brazylii wyceniono na 4,20.

Spirit vs Grayhound Gaming – 12:15

Mistrz Australi kontra drużyna, która w tym roku jeszcze oficjalnego spotkania nie rozegrała. Spirit, czyli rosyjska formacja z ukraińskim pierwiastkiem rozpoczyna 2023 rok właśnie od Intel Extreme Masters Katowice, gdzie na start wylosowało niecodziennego rywala. Grayhound często oglądać możemy na największych turniejach od ESL, jednak rzadko osiąga dobre wyniki. Dlatego też według eWinner zdecydowanym faworytem są reprezentanci Spirit z kursem 1,17. Natomiast zwycięstwo Australijczyków wyceniono na aż 4,50.

Sprout vs OG – 13:30

Drugie spotkanie z udziałem Polaka na Intel Extreme Masters Katowice 2023. Maciej “F1KU” Miklas powalczy wraz z OG o awans do głównej fazy turnieju, a także o możliwość gry w Spodku przed własną publicznością. Dla Maćka na pewno takie wydarzenie byłoby niesamowitym przeżyciem i trzymamy za cały zespół mocno kciuki. Na start międzynarodowa formacja zmierzy się ze Sprout, które początek roku nie może zaliczyć od udanych, ze względu na brak awansu do ESL Pro League  oraz szybkiej i nieudanej przygodzie w drugim sezonie CCT South Europe. Dlatego to właśnie OG jest faworytem do wygrania tego pojedynku z kursem 1,48. Natomiast na ich rywali kurs wynosi 2,60.

OG

fnatic vs Evil Geniuses – 13:30

Trzeba przyznać, że pierwsze mecze Intel Extreme Masters Katowice 2023 mogą przynieść spore niespodzianki, bowiem mówimy tutaj cały czas o systemie BO1. Spotkanie pomiędzy fnatic a Evil Geniuses to jedna z pierwszych dużych niewiadomych, bo zespół CS:GO reprezentujący barwy szwedzkiej organizacji ostatnie swoje spotkanie rozegrał w listopadzie zeszłego roku. Od tamtej fory fnatic nie widzieliśmy na scenie, zaś EG zaskoczyło i po chwili wróciło na stare śmieci. Dla amerykańskiej formacji pierwsze spotkanie w 2023 roku zakończyło się zwycięstwem nad Heroic w ramach zmagań grupowych BLAST Premier Spring. To było jednak na tyle, bo Evil Geniuses przegrało potem trzy kolejne spotkania i zajęło 10-12 miejsce. Według eWinner to fnatic, mimo nie rozegrania żadnego oficjalnego meczu w 2023 roku jest faworytem do zwycięstwa z kursem 1,31. Ewentualna wygrana Amerykanów wyceniona została na 3,35.

 Esport bez podatku!

Każdy z nas lubi wygrywać i mieć dużo. Jeżeli chcielibyście wygrywać jeszcze więcej, to eWinner ma dla każdego świetną propozycję, a mianowicie “Esport bez podatku”! Jeżeli kupon okaże się wygrany – wówczas zwycięska kwota będzie powiększona. To wszystko za sprawą tego, że od stawki nie jest odejmowany podatek, bowiem nim zajmuje się bukmacher. Wszystkie niezbędne szczegóły tej akcji znajdziecie po kliknięciu poniższego bannera. 

eWinner FURIA vs Permitta – 14:45 

W ostatniej kolejce pierwszych spotkań do gry zamelduje się polski zespół Permitta, przed którym naprawdę trudne zadanie. Ekipa Mariusza “casey” Jarząba okres przed IEM Katowice, jeżeli chodzi o wyniki w międzynarodowych rozgrywkach nie może zaliczyć. Polska formacja przegrała pierwsze spotkanie w ramach ESL Challenger League 44, odpadła z drugiego sezonu Thunderpick Bitcoin Series oraz zajęłą dopiero 9-12 lokatę w eliminacjach do ESL Pro League. Wyniki pozostawiają wiele do życzenia i nie napawają optymizmem kibiców przed pierwszym spotkaniem, które nie ukrywajmy, będzie zdecydowanie trudniejsze. Na start imprezy w Katowicach, Permitta zmierzy się z FURIĄ, czyli z szóstym zespołem świata.

PERMITTA

Complexity vs BIG – 14:45

W tym samym czasie co Permitta, na serwerze zameldują się gracze Complexity oraz BIG. Obydwa zespoły na BLAST Premier Spring wygrały po jednym spotkaniu i nie zachwyciły specjalnie formą na tle innych ekip. Z perspektywy najnowszych wyników, zapowiada się zacięte spotkanie, jednak nasz partner eWinner większe szanse na zwycięstwo widzi w szeregach niemieckiego zespołu, na który kurs wynosi 1,48.

Transmisję z Intel Extreme Masters Katowice 2023 z polskim komentarzem możecie oglądać tutaj.

Przypomnijmy, że sponsorem strategicznym portalu Respawn.pl jest eWinner, na którym możecie obstawiać esportowe zmagania,  także wiele więcej. Jeżeli zarejestrujecie się z kodem RESPAWN to otrzymacie zwrot nawet do 110 złotych za pierwszy zakład.

Niniejsza publikacja rozumiana jako tekst została napisana na zlecenie firmy eWinner. Portal Respawn.pl za tę publikację otrzymał gratyfikację w formie pieniędzy. Firma miała wpływ na niniejszą publikację.