Respawn.pl

Startuje IEM Katowice 2024 – polska transmisja na kanałach izaka

Autor: Michał Maćkowski

Fantasyexpo, lider branży gamingowej w Europie Środkowej i Wschodniej nawiązało wieloletnią współpracę z ESL FACEIT Group, wiodącym organizatorem wydarzeń esportowych i gamingowych na świecie. W wyniku tej kooperacji, Fantasyexpo nabywa prawa do polskiej transmisji prestiżowej serii esportowych wydarzeń cyklu ESL Pro Tour.

Transmisja z IEM Katowice na kanale Izaka!

ESL Pro Tour to cykl turniejów esportowych, który został ogłoszony w 2019 roku, konsolidując kluczowe wydarzenia esportowe, takie jak Intel® Extreme Masters, ESL Pro League, ESL Challenger i ESL Challenger League, w jednym spójnym ekosystemie rozgrywek na różnym poziomie zaawansowania. Celem było stworzenie spójnej struktury, umożliwiającej śledzenie i uczestnictwo w rozgrywkach esportowych o wysokim standardzie.

W miarę upływu lat ESL, marka ESL FACEIT Group, nie tylko utwierdzała swoją pozycję jako kluczowy gracz w świecie esportu, ale także wprowadzała innowacje w obszarze transmisji, komentarzy i organizacji wydarzeń. Nawiązane partnerstwo z grupą Fantasyexpo, a zwłaszcza ich wyspecjalizowaną jednostką GX Studio, dostarczy wysokiej jakości, zlokalizowane transmisje i niezapomniane chwile fanom esportu w Polsce.

Najważniejszym beneficjentem tej umowy jest społeczność esportowa, która będzie mogła cieszyć się wyjątkowym kontentem na najwyższym poziomie przez cały rok. Wydarzenia będą transmitowane na Twitch oraz Youtube . Agencja influencerska WE!RE Fantasy, drugi brand należący do grupy Fantasyexpo, obok GX Studio odgrywa kluczową rolę w tej współpracy, łącząc świat esportu z szeroką publicznością oraz oferując efektywną promocję wśród różnorodnej widowni.

Już od środy na kanałach izaka w serwisie Twitch i Youtube będzie można oglądać transmisje z jego komentarzem, a obok niego za mikrofonem usiądą: Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Kuba ‘KubiK’ Kubiak, Maciej ‘Morgen’ Żuchowski, Piotr ‘Duman’ Dumanowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski, Sławek ‘Troglodyta’ Bąk, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Szczepan ‘Cherry’ Wałęga, oraz Filip ‘F1LD1Q’ Dikmajer.

ESL GXStudio WERE PR Casters 1920x1080 1

Kolejnym partnerem jest RTV EURO AGD, które będzie także jednym z wystawców na IEM EXPO. Na stoisku będzie można poznać najnowsze technologie, spotkać się ciekawymi twórcami i streamerami oraz wziąć udział w wielu konkursach i challengach. RTV EURO AGD, będzie także partnerem strefy ESL Free2Play, gdzie będą prowadzone turnieje przez trzy dni z atrakcyjnymi nagrodami. Warto również sprawdzić specjalną ofertę w strefie GAME ZONE na laptopy, PC, konsole oraz ciekawe akcesoria i wejść na wyższy level sprzętu z RTV EURO AGD – https://www.euro.com.pl/cms/gamezone.bhtml

Polską transmisję wspiera również white.market — platforma handlu skórkami typu peer-to-peer, inicjatywa rozwijana przez zespół deweloperski WhiteBIT. Oferując unikalne korzyści na rynku, platforma white.market gwarantuje bezpieczeństwo, niskie opłaty i atrakcyjne ceny, sprawiając, że zakup skórek staje się bardziej przystępny.

Oficjalnym partnerem polskiej transmisji jest również KFC. Dzięki temu gracze oprócz wrażeń związanych z rywalizacją mogą liczyć na szereg aktywności, łączących chrupiące kawałki kurczaka KFC z ich ulubioną grą. Dodatkowo, KFC zachęca graczy do dołączenia do swojego kanału na Discordzie, #GameOnKFC, gdzie członkowie mogą znaleźć najświeższe informacje o inicjatywach gamingowych marki. W trakcie transmisji turnieju na tym kanale, będą również udostępniane kody rabatowe na dostawę produktów KFC.

Partnerem wydarzenia jest także sieć sklepów Lidl Polska, która obecnie posiada ponad 850 obiektów w naszym kraju. Klienci pokochali Lidl Polska za wysokiej jakości produkty, które oferowane są w niskiej, atrakcyjnej cenie. W sklepach znajdziemy wiele artykułów marek własnych, na przykład: nabiał Pilos, orzechy Alesto, świeże owoce i warzywa z Ryneczku Lidla czy pieczywo z Piekarni w sercu Lidla. Sieć pomaga także w gotowaniu – na stronie KuchniaLidla.pl znajdziemy kilkaset smacznych przepisów. Co ważne – udostępniona jest tam specjalna zakładka „Kuchnia Gracza”, która przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom esportu!

Tradycją jest już, że najlepsze zespoły Counter-Strike’a na początku roku zjeżdżają do Katowic. IEM w Polsce jest jednym z najważniejszych wydarzeń w rozgrywkowym kalendarzu, ale też idealną weryfikacją jakości na samym starcie sezonu. Każdemu zależy, by wypaść dobrze, bo tylko najlepsi z najlepszych zasłużyli na dedykowany stopień na ikonicznych schodach w katowickim Spodku. Jedynie mistrzowskie składy są na nich uwieczniane. Na takowy w 2014 roku zapracował sobie ówczesny, polski skład Virtus.pro, wygrywając przed własną publicznością, co na zawsze pozostało fundamentem historii polskiego esportu.Katowice budują swoją renomę od lat. Esportowe serce bije tu wyjątkowo mocno i zawsze na trybunach Spodka brakuje wolnych miejsc. Wydarzenie przyciąga fanów nie tylko z Polski, ale też całego świata. Możemy być dumni, że taka impreza odbywa się na polskim gruncie.

Tegoroczny IEM Katowice będzie już dwunastą edycją. Jako obrońca tytułu w Polsce pojawi się G2 Esports. “Samurajowie” nie są jednak faworytami. Ich forma jest daleka od ideału i zupełnie nieporównywalna z tym, co pokazali w minionym roku. Dużo solidniej prezentują się kandydatury Vitality, FaZe czy Natus Vincere, które dobrze wypadły w pierwszych meczach nowego sezonu. Kto wie, na kogo tym razem wypadnie – IEM rządzi się własnymi prawami.

Zanim IEM Katowice rozpocznie się na dobre, poprzedzą go dodatkowe baraże, z których wyłonione zostanie osiem składów. Dołączą one do ustalonej już ósemki i zagrają przeciwko sobie o najważniejsze laury i nagrody z puli miliona dolarów.

W części play-in polscy kibice będą mieli powody do trzymania kciuków, bowiem zagrają w niej dwa polskie zespoły – odświeżone byłymi graczami 9INE ENCE oraz zwycięzcy ostatniego sezonu ESL Mistrzostw Polski, Rebels. Trzeba też wspomnieć o Mateuszu “mantuu” Wilczeskim z BIG i Januszu “snaxie” Pogorzelskim z GamerLegion, którzy również mają nadzieje na awans. W głównej fazie rozstawieni są już z kolei Szymon “KraSnaL” Mrozek i jego Monte oraz trenerzy, Wiktor “TaZ” Wojtas i Filip “NEO” Kubski z odpowiednio G2 Esports i FaZe Clanu.

W fazie play-in IEM Katowice zagrają: Virtus.pro, FURIA, Cloud9, Apeks, ENCE, Rebels, Heroic, M80, Astralis, BIG, TheMongolz, Spirit, Eternal Fire, BetBoom, GamerLegion i Rooster. Miejsca w głównej części IEM Katowice pewni są już: Vitality, FaZe Clan, MOUZ, Natus Vincere, G2 Esports, Monte, Complexity oraz Falcons.

Harmonogram pierwszego dnia przedstawia się następująco:
Stream A – Twitch Izaka
15:30| Heroic vs Astralis
16:30| ENCE vs BIG
17:30| Gamer Legion vs M80
18:30| FURIA vs Mongolz
19:30| ćwierćfinał górnej drabinki

Stream B – YouTube IzakLive
15:30| Eternal Fire vs. BB Team
16:30| Cloud9 vs. Rebels Gaming
17:30| Team Spirit vs. Apeks
18:30| Virtus.pro vs. Rooster
19:30| ćwierćfinał górnej drabinki