Respawn.pl

Startuje ostatnia grupa BLAST Premier Spring Groups! Evil Geniuses wraca po długiej przerwie

Autor: Krzysztof Sarna

Nie brakuje niespodzianek na trwającym turnieju BLAST Premier Spring Groups. Wczoraj Natus Vincere zaskakująco odpadło z grupy B! Dziś z kolei rozpoczyna się rywalizacja w zbiorze C, w której ujrzymy powrót Evil Geniuses po długiej przerwie.

Jednakże powrót Evil Geniuses to nie wszystko, co czeka nas dziś w ramach grupy C na BLAST Premier Spring Groups. Dojdzie także do debiutu odświeżonego Teamu Vitality, FaZe Clanu i Teamu Liquid. Jednym słowem – śledźcie!

Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 15:00, kiedy to naprzeciwko siebie staną reprezentanci Teamu Vitality i Evil Geniuses. Po raz pierwszy oficjalnie przyjdzie nam podziwiać “Pszczoły”, które przeszły zmiany w swoim składzie. Na pokładzie francuskiej organizacji pojawili się byli reprezentanci – Peter “dupreeh” Rasmussen oraz Emil “Magisk” Reif. Z kolei EG wraca po długiej przerwie, która spowodowana była restrukturyzacją składu. Ostatnie spotkanie organizacja zza oceanu rozegrała 31 października ubiegłego roku na PGL Majorze w Sztokholmie. Nowymi nabytkami Evil Geniuses są: William “RUSH” Wierzba, Timothy “autimatic” Ta oraz Jake “Stewie2K” Yip, a więc były tercet Cloud9, który w 2018 roku sięgnął po zwycięstwo na Majorze w Bostonie. W składzie pozostali Vincent “Brehze” Cayonte i Tsvetelin “CeRq” Dimitrov. Faworyt? Trudno takiego wskazać, ponieważ obie ekipy ujrzymy po raz pierwszy w 2022 roku. Ponadto mecze rozgrywają się w formacie BO1.

Godzinkę później, czyli o 16:00 dojdzie do potyczki pomiędzy FaZe Clanem, a Teamem Liquid. Ta pierwsza formacja w minionym okienku transferowym dokonała tylko jednej zmiany. W składzie nia ma już Olofa “olofmeistera” Kajbjera. Do zespołu dołączył Robin “ropz” Kool. O wiele więcej działo się w Liquid, wszak do tej organizacji dołączył Richard “shox” Papillon, Nick “nitr0” Cannella oraz Josh “oSee” Ohm. Obie te ekipy jednak zainaugurują  2022 rok, tak więc i w tym przypadku trudno stwierdzić, czego tak naprawdę oczekiwać od jednej, jak i drugiej formacji.

Harmonogram niedzielnych spotkań BLAST Premier Spring Groups prezentuje się następująco:

15:00 | Team Vitality vs. Evil Geniuses – BO1

16:00 | FaZe Clan vs. Team Liquid – BO1

17:30 | Finał górnej drabinki grupy C – BO1

18:30 | Finał dolnej drabinki grupy C – BO1

20:00 | Finał konsolidacyjny grupy C – BO1

21:00 | Finał grupy C – BO1

Wszystkie te spotkania wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na kanale Twitch ESPORTNOW. Dostaniecie się do niego klikając ten odnośnik.