Respawn.pl

Startuje turniej Counter-Strike 2 od Esport Pomaga!

Autor: Michał Maćkowski
ESPORT POMAGA

Już dziś startuje turniej Counter-Strike’a 2, organizowany przez ekipę Esport Pomaga. To gwódź programu charytatywnej akcji Esportowa Gwiazdka, poprzez którą zbierane są środki na podopiecznych krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. 

Czas na turniej Counter-Strike 2 od Esport Pomaga

W zmaganiach weźmie udział 16 zespołów. Do rywalizacji zgłosiły się składy półamatorskie, ale też ekipy związane z dobrze znanymi organizacjami na polskiej scenie esportowej. Pojawią się m.in. reprezentanci PGE Turowa Zgorzelec, ThunderFlasg czy Illusion, ale również piątka redakcji Respawn.pl, która uczestniczyła już wcześniej w zmaganiach w ramach akcji Gramy dla Onkologii. 

Drużyny podzielono na cztery grupy. Prezentują się one następująco:

GBUcTk WYAAftB0

Spotkania grupowe będą rozgrywane w formacie BO1 jednego dnia, poczynając od dziś, kiedy to o 18:00 na serwerze zameldują się zawodnicy z Grupy A. O hierarchii zdecyduje klasyczna tabela punktowa. Dwie czołowe ekipy z każdej z grup zameldują się w play-offach. Wybrane mecze turnieju będą transmitowane na kanale Esport Pomaga na Twitchu. Swojego głosu przy nich użyczą znani i lubiani komentatorzy z polskiego podwórka.

Wszyscy uczestnicy dokonali wpisowych wpłat na otwartą zbiórkę akcji Esportowa Gwiazdka. Pozostaje ona nadal otwarta, a jej licznik przekroczył już 3,3 tysiące złotych. Równolegle trwać będą licytacje i konkursy. Obecnie do zgarnięcia jest koszulka Pawła “dychy” Dychy z ENCE, na której znalazły się autografy wszystkich graczy fińskiej ekipy. 

Więcej szczegółów o akcji na profilach Esport Pomaga na Facebook’u, Instagramie oraz X. Link do zbiórki dostępny jest tutaj.