Respawn.pl

Startuje turniej Gamers8 w Arabii Saudyjskiej. hades i m0NESY skrzyżują snajperki

Autor: Filip Woszczek
polacy

Z dniem dzisiejszym rozpoczną się pierwsze rozgrywki w ramach turnieju Gamers8, rozgrywanym w mieście Riyadh, w Arabii Saudyjskiej. Pomimo świeżej nazwy w środowisku CS:GO, wydarzenie może pochwalić się pokaźną pulą miliona dolarów.

Pierwsze mecze będą rozgrywane od godziny 13:00 już w formacie Best of 3. Mimo pokaźnej puli nagród, w turnieju nie ma miejscu na choćby jedną porażkę. W jednym z pierwszych spotkań będzie można zobaczyć pojedynek zespołu Jakuba “kuben” Gurczyńskiego przeciwko GamerLegion. Podopieczni Polaka nie mają się ostatnio zbyt dobrze, ponieważ spośród sześciu ostatnich meczów, udało im się zwyciężyć tylko raz, z amerykańskim Nouns.

Swój pierwszy sprawdzian przejdzie nowy skład Falcons, w skład którego wchodzi Miłosz “mhL” Knasiak. Przed jego zespołem stoi jednak duże wyzwanie w postaci Heroic, które po odpadnięciu z IEM Cologne w ćwierćfinale, będzie chciało powalczyć na arabskiej ziemi.

Kolejny z polskich akcentów obserwować będzie można w spotkaniu przeciwko Liquid. Paweł “dycha” Dycha i jego zespół podejmą zawodników amerykańskiej organizacji po tym, jak zakończyli przygodę na IEM Cologne ze srebrnym medalem.

Na turnieju pojawi się także polski skład w postaci 9INE, lecz ich pierwsze spotkanie przypada dopiero na czwartek. Podopieczni Piotra “nawrot” Nawrockiego na starcie mają przed sobą G2, które jeszcze kilka dni temu uniosło trofeum w Kolonii. Polskim zawodnikom udalo się już pokonać wspomnianą ekipę w kwietniu, gdy rzutem na taśmę wygrali Nuke’a wynikiem 16:14. Tym razem czeka ich pojedynek Best of 3, który pozwoli im się sprawdzić na dłuższym dystansie.

Również w czwartek swój mecz rozegra zespół, nad którym pieczę sprawuje Filip “NEO” Kubski. Ekipa FaZe swoją przygodę w Kolonii zakończyła już na fazie grupowej, więc spotkanie otwierające przeciwko Virtus.pro jest okazją do udowodnienia, że stać ich na nieco więcej.

Harmonogram spotkań:

Środa

13:00 Apeks Apeks vs. GamerLegion GamerLegion
13:00 Cloud9 c9 vs. fna fnatic
16:00 Heroic heroic vs. Falcons Falcons
16:00 MIBR  mibr vs. vv  Vitality
20:00 Liquid rea vs. enc ENCE
20:00 Natus Vincere  nav vs. fir  FURIA

Czwartek

13:00 9INE 9ine vs. g2 G2
16:30 FaZe  faz vs. Virtus.pro  Virtus.pro

Transmisję ze wszystkich spotkań będzie można obejrzeć na kanałach Gamers8GG, Gamers8GG_b oraz Gamers8GG_PL.