Respawn.pl

Startuje wiosenna edycja ESL MP! Na start Honoris podejmie x-kom AGO!

Autor: Michał Maćkowski
Anonymo

Czas na pewne co tygodniowe polskie derby! Startuje wiosenna edycja ESL Mistrzostw Polski, z naprawdę mocną obsadą. W grze zobaczymy najlepsze polskie formacje znad Wisły!

ESL Mistrzostwa Polski, czyli jedne z najważniejszych, jak nie najważniejszych rozgrywek w Polsce startują już dziś. Najlepsze polskie drużyny przez najbliższe tygodnie będą mierzyć między sobą w systemie 2xBO1 i walczyć o miejsce w fazie pucharowej!

Na start czekają nas naprawdę ciekawe spotkanie, bowiem cały sezon zainauguruje starcie pomiędzy Honoris oraz x-kom AGO. Ekipa Wiktora “TaZa” Wojtasa szybko zapewniła sobie miejsce w głównej fazie ESL MP, wygrywając dwa pierwsze pojedynki w zamkniętych eliminacjach. Natomiast Jastrzębie do zawodów otrzymały bezpośrednie zaproszenie.

W kolejnych pojedynkach do gry wkroczy Wisła All in! Games Kraków, która podejmie Illuminar. Dla ekipy Dominika “Grubego” Świderskiego zakończony już weekend nie był idealny, bowiem nowi reprezentanci IHG nie awansowali nawet do półfinałów Esport Tour. Natomiast Wiślacy także nie zaliczyli najlepszej niedzieli, bowiem przegrali z EXTREMUM w Pinnacle Cup.

Na zakończenie poniedziałkowych rozgrywek do gry wkroczy Anonymo, które podejmie Izako Boars. Zespół Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego bez większych problemów awansował do ESL MP. Natomiast Izako Boars otrzymało bezpośrednie zaproszenie i aktualnie skupia się głównie na rozgrywkach ESEA Advanced, gdzie wczoraj przegrało z Pompa Team.

Harmonogram na dziś

x-kom AGO vs Honoris 16:30 (Mirage, Train)
Wisła All in! Games Kraków vs Illuminar 18:30 (Mirage, Overpass)
Izako Boars vs Anonymo 20:30 (Mirage, Nuke)

W startującym sezonie ESL MP drużyny walczyć będą o pieniądze z puli nagród 50 000 złotych oraz o slot w turnieju kwalifikacyjny do ESL One Cologne oraz DreamHack Masters.