Respawn.pl

Startujemy z rozgrywkami grupy C ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Jesteśmy już na półmetku rozgrywek ESL Pro League. To jednak nie oznacza, że zatrzymujemy się i patrzymy w tył. Wręcz przeciwnie, idziemy do przodu. Już dzisiaj startuje trzecia z czterech grup, grupa C.

Do tej pory mogliśmy podziwiać w akcji Polaka, Pawła “dychę” Dychę, który wraz z ENCE awansował do fazy play-off. Teraz przyjdzie nam podziwiać formacje z regionu CIS oraz Ameryki. To za sprawą grupy C ESL Pro League.

Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 12:00. To właśnie wtedy swoje siły sprawdzać będą zawodnicy Gambit oraz MIBR. Nie trzeba zbytnio się rozwodzić, że miniony okres należał właśnie do Abaya “Hobbita” Khasenova i spółki, która wygrała Intel Extreme Masters Katowice. To jednak miało miejsce prawie miesiąc temu i należy udowodnić, że wygranie tak wielkiego turnieju nie było przypadkiem. Z kolei MIBR raczej nie jest z siebie zadowolone, bo zaledwie dziesięć dni temu zajęło 9-12 miejsce w drugiej odsłonie Snow Sweet Snow. Organizacja z Brazylii na obecną chwilę zajmuje 33. miejsce w światowym rankingu HLTV, podczas gdy Gambit piąte. 

Trzy i pół godziny później na serwerze zamelduje się Natus Vincere oraz Cloud9. Na’Vi, które było faworytem katowickiego turnieju, raczej rozczarowało społeczność, zajmując 5-6 miejsce. Rosyjsko-ukraiński kolektyw swoje ostatnie spotkanie rozegrał 26 lutego, a więc czas sprawdzić, jak miewa się forma mimo wszystko aktualnie najlepszej drużyny na świecie. Zadanie jednak nie powinno być specjalnie trudne, ponieważ oponentem będzie Cloud9, które od dłuższego czasu nie może się przełamać. 

Na sam koniec dnia ujrzymy nie lada gratkę. Tą gratką będą derby Brazylii pomiędzy FURIĄ a TeamemOne. Dużym znakiem zapytania jest właśnie dyspozycja Paytyna “juniora” Johnsona i kolegów, którzy zdaje się od razu nie złapali dobrego rytmu, czego dowodem jest mimo wszystko dobre 7-8 miejsce. Od tego czasu organizacja z kraju kawy nie rozgrywała spotkań, a więc dobrze widzieć jej powrót do rywalizacji. Starcie to powinno należeć do tych z gatunku “łatwych”. TeamOne ostatnio zajął 16-18 miejsce na Snow Sweet Snow 2 i Pinnacle Cup.

Harmonogram piątkowych starć grupy C ESL Pro League prezentuje się następująco:

12:00 | Gambit vs. MIBR – BO3

15:30 | Natus Vincere vs. Cloud9 – BO3

19:00 | FURIA vs. TeamOne – BO3