Respawn.pl

Starxo rusza w play-offy VALORANT Champions Tour

Autor: Paweł Wilk
starxo

Jedyny pozostały w grze VALORANT Champions Tour Masters Polak rozegra półfinałowy mecz. Patryk “starxo” Kopczyński wraz z kolegami z Acend o 20:00 zmierzą się z FunPlus Phoenix.

Droga do fazy pucharowej dla Acend nie była usłana różami, ponieważ już w pierwszej rywalizacji grupy A europejski miks przegrał z Ninjas in Pyjamas. Analiza błędów i rozmowa po spotkaniu nieźle wpłynęła na graczy, którzy kilka dni później w spotkaniu eliminacyjnym pokonali Balliste Esports, a następnie w decydującym starciu zrewanżowali się NiP-owi i zagwarantowali sobie udział w play-offach. Tam na Acend będzie czekać kolejne trudne zadanie, ponieważ rywalem będzie FunPlus Phoenix, które wygrało grupę B po zwycięstwach z Guild Esports oraz DfuseTeam.

Zanim jednak w grze zobaczymy Kopczyńskiego, na serwer o 17:00 wejdą reprezentanci Teamu Heretics i Guild Esports. Faworytem jest drużyna Christiana “lowela” Garcii, która ma na swoim koncie triumf podczas europejskiego First Strike’a.

Półfinał
17:00 Team Heretics vs Guild Esports BO3
20:00 FPX vs Acend BO3

Obie rywalizacje VALORANT Champions Tour Masters z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu.